18 września 2014 (czwartek)

A-CH.6 Arena Choreografów

18 WRZEŚNIA 19.00 SCENA ELEKTORALNA A-CH.6 Arena Choreografów,Wieczór Młodych Choreografów w ramach programu: Warszawskie Centrum Tańca SJ Adan Krapkowice „Wypełnić pustkę”

Choreografia: Sylwia Hefczyńska Lewandowska
Tancerze: Agnieszka Daniszewska, Weronika Droździoł, Miłosz Myczewski, Paweł Seńkowski, Radomir Bachar
Opracowanie muzyczne: SJ ADAN
Kostiumy: SJ ADAN
Czas trwania : 45 minut
adres www.sieradan.pl

Studio Jazzowe Adan Krapkowice
Studio Jazzowe Adan Krapkowice rozpoczęło swoją działalność w 1990 roku jako propozycja zorganizowania wolnego czasu dla mieszkańców Krapkowic i okolic. Od początku swojego istnienia zespół skierował swoją ofertę do szerokiego grona odbiorców. Poszukując nowych inspiracji i wyzwań założycielka zespołu Agnieszka Daniszewska, bazując na doświadczeniu i umiejętnościach swoich tancerzy zaczęła tworzyć widowiska z gatunku teatru tańca, w których taniec tworzy całość z muzyką światłem i słowem. W ten sposób z klubu wyłoniła się grupa dojrzalszych tancerzy tworzących spektakle taneczne, będące bez wątpienia wyrazem dalszych poszukiwań oraz dowodem rozwoju artystycznego zespołu oraz jego założycielki.

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 1995 roku tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tańczyła we wszystkich premierach, które od 1995 pojawiły się na deskach ŚTT. Były to zarówno spektakle w choreografii dyrektora artystycznego Jacka Łumińskiego oraz te, które zostały stworzone dla tancerzy przez zaproszonych twórców (byli to m.in. Wendell Beavers, Henrietta Horn, Frank Handeler, Diane Elshout, Jay Hirabayashi, Barbara Bouqet). Brała udział w procesie rekonstrukcji spektaklu Poli Nireńskiej "Pieśń żałobna" z 1946 roku po kierunkiem Rimy Faber w Waszyngtonie oraz jako tancerka i asystent choreografa w produkcjach zagranicznych, kooperacja z Kokoro Dance Company (Kanada) i z Ballet Met (Columbus - USA). W 2000 roku uzyskała dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 15 lat bierze udział w festiwalach teatralnych krajowych i zagranicznych, doskonaląc i prezentując swój warsztat taneczny, pedagogiczny i choreograficzny (Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu, Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie, Festiwal Teatralny w Awinionie, Festiwal Interface w Kalkucie, Festiwal Tańca w Delhi, w Guangdong w prowincji Kanton w Chinach i inne). Jej dorobek pedagogiczny stanowią: współpraca z AWF we Wrocławiu, z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu, z Wydziałem Tańca Swarthmore College (USA), zajęcia w ramach Nowej Serii Warsztatów Edukacyjnych dla Nauczycieli Tańca i Liderów Środowiska oraz Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych (Bytom). W 2005 roku zadebiutowała w roli choreografa, tworząc dotychczas trzy autorskie spektakle w ramach Laboratorium Choreograficznego ŚTT oraz kolejne w ramach Festiwalu Sztuki Wysokiej. Od października 2007 jest wykładowcą Polskiej Techniki Tańca Współczesnego na Wydziale Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im Ludwika Solskiego w Krakowie. W 2007 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bytomia w dziedzinie kultury. W 2008 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk teatralnych.

Scena Elektoralna - Teatr Tańca - Celem cyklu wieczorów jest prezentacja osiągnięć polskiego Teatru Tańca i Teatru Ruchu poprzez pokazanie dorobku solowych wykonawców oraz zespołów odwołujących się do różnorodnych trendów, technik i stylów istniejących współcześnie w tej formie sztuki. Prezentacja dokonań młodego środowiska Teatru Tańca, nieistniejącego wciąż jeszcze w "oficjalnym" obiegu, nieposiadającego żadnego profesjonalnego zaplecza instytucjonalnego, staje się realna dzięki Scenie Elektoralna.

Bilety: 12 zł, dostępne w siedzibie MIK (pn.- pt. w godz. 11.00-19.00) oraz poprzez aplikację mobilną Going
Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380


opublikowano: 2014-09-16
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
31 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
31 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
31 października 2024 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
31 października 2024 (czwartek), godz. 21:00
HardX-Horror Rave by Techxponential
31 października 2024 (czwartek), godz. 23:00
CRISTOPH | Collision by GIGI & WEIKUM
01 listopada 2024 (piątek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
01 listopada 2024 (piątek), godz. 20:00
LINEA ASPERA | WARSZAWA
01 listopada 2024 (piątek), godz. 21:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
01 listopada 2024 (piątek), godz. 22:00
KITTIN | Warszawa
02 listopada 2024 (sobota), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
 
Polityka Prywatności