06 sierpnia 2014 (środa), godz. 18:00
Jak zachęcić dzieci do nauki? Jak podtrzymać ich dziecięcą koncentrację i wzbudzić w nich pasję poznawczą? Wystarczy postawić przed nimi człowieka, który doskonale radzi sobie z nauką i zna się na technikach przykuwania uwagi. W ramach konferencji East West Conference on Mathematics Education (EWCOME 2014), która odbędzie się w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w dniach 4-8 sierpnia 2014 roku, wystąpi znakomity naukowiec Glenn Govertson, czyli Mr. Science. Zapraszamy na jego pokaz 6 sierpnia w godz. 18.00-19.30.
Nauka to potęgi klucz
Mr. Science zachęca dzieci do odkrywania w sobie naukowego potencjału. W pracy z nimi uświadamia rodziców i ich potomstwo, że kariera strażaka, budowniczego, policjanta, nauczycielki i fryzjerki mogą być alternatywą dla kariery naukowca. Przekonuje do eksplorowania wiedzy, czemu może towarzyszyć spora dawka zabawy i relaksu. Jego wystąpienia popularne są na całym świecie i budzą entuzjazm zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności.
Kim jest Mr. Science?
Glenn Govertsen – emerytowany nauczyciel fizyki. Za swoje osiągnięcia otrzymał liczne nagrody oraz odznaczenia. Tworzy pokazy, w których wykorzystuje muzykę, lasery, światłowody, dym oraz wiele innych akcesoriów, które pełnią w show rolę instrumentów. Govertsen udowadnia, że nauka to nie tylko teoria i książki, ale także zastosowanie praktyczne i codzienność tworzona poprzez użycie podstawowych zasad fizyki i prostych narzędzi.
O konferencji EWCOME
Konferencja będzie przebiegała pod hasłem „Przekraczamy bariery”. Zagadnienie barier dotyczy tutaj ograniczeń międzydziedzinowych w nauce, międzyprzedmiotowych w edukacji oraz barier w kontaktach międzynarodowych, a także odmiennego podejścia do edukacji w różnych obszarach świata. Głównym celem konferencji jest przełamanie tych barier poprzez wypracowanie innowacyjnych metod nauczania matematyki w korelacji z innymi przedmiotami. Jest to możliwe nie tylko dzięki wykorzystaniu osiągnięć z zakresu różnych obszarów wiedzy wielu dyscyplin naukowych i artystycznych, ale także w oparciu o najlepsze doświadczenia z różnych stron świata.
Podczas konferencji zaprezentujemy swoiste sprzężenie zwrotne zachodzące między matematyką a różnymi dziedzinami wiedzy, często z pozoru bardzo odległymi od nauk ścisłych. Matematyka, jako podstawa nauk przyrodniczych i technicznych ma nieodłączny związek z naukami społecznymi, humanistycznymi oraz sztuką. Przedstawimy możliwości wykorzystania wyżej wymienionych dziedzin w edukacji matematycznej. Ponadto, pokażemy, w jaki sposób sztuka, przekaz wizualny, grafika komputerowa i współczesne zdobycze ICT służą do przekazywania treści matematycznych, wspomagają rozumowanie matematyczne i myślenie problemowe.
Więcej informacji
o konferencji >>