Ona – zgłębia istotę relacji międzyludzkich. On – pyta o sens życia. Anna i Marcin Dybowscy, studenci Europejskiej Akademii Sztuk, zaprezentują swoje filozoficzne rozważania w formie monochromatycznych grafik wykonanych w technikach druku wklęsłego oraz wypukłego. Wystawę można oglądać w dniach 29 maja – 27 czerwca 2014 r. w kampusie uczelni na warszawskim Ursynowie.
Linoryty Anny Dybowskiej to artystyczna próba odpowiedzi na pytanie o istotę związków międzyludzkich na kolejnych etapach ludzkiej egzystencji. Zróżnicowana gęstość tkanki graficznej oraz wyraziste, kontrastowe kształty ukazane w pracach intrygują i zachęcają do skojarzeń - przekonuje Magdalena Cybulska, kuratorka wystawy.
Marcin Dybowski dla odmiany wykorzystał technikę suchej igły. W swoich pracach częściowo nawiązuje do twórczości Wyspiańskiego. Prezentuje także własne rozważania nad charakterem ludzkiej natury. U podłoża tych rozmyślań znajdują się podstawowe sprawy egzystencjalne, jak moralny sens życia, własna przyszłość, niepokój i zwątpienie.
W sumie można zobaczyć ok. 25 prac obojga artystów. Grafiki zostały przygotowane na dużych formatach, w większości 100x70 cm.
Prace z wystawy "Superduo" dopełniają się, są jak jin i jang. Choć inne w charakterze, razem tworzą spójną całość i opowieść o istocie człowieczeństwa - tłumaczy Cybulska.
Ekspozycję można oglądać w dniach 29 maja-27 czerwca 2014 r. w Europejskiej Akademii Sztuk przy ul. Stokłosy 3 na warszawskim Ursynowie (stacja metra Stokłosy).
O autorach
Anna Dybowska - tworzy prace w tradycyjnych technikach warsztatowych i multimedialnych. Studiowała grafikę w Europejskiej Akademii Sztuk w pracowni Ryszarda Osadczego, malarstwo i rysunek u Barbary Szubińskiej, Antoniego Fałata i Franciszka Starowieyskiego. Obecnie kontynuuje studia w EAS na kierunku grafiki warsztatowej.
Marcin Dybowski - student grafiki warsztatowej w pracowni Waldemara Szysza w Europejskiej Akademii Sztuk.