Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich zaprasza w góry! W długi weekend majowy SKPB Warszawa organizuje jubileuszową, 50. edycję Studenckiego Rajdu „Beskid Niski”. Wyjazd jest otwarty dla studentów, licealistów i wszystkich miłośników gór, bez względu na turystyczne doświadczenie. Wystarczą wygodne buty, plecak i dobry humor. Ześrodkowanie rajdu odbędzie się 3 maja 2014 r. w Ropiance koło Olchowca.
Studencki Rajd Beskid Niski to kilkudniowy górski obóz wędrowny odbywający się w czasie długiego weekendu majowego. Co roku na wiosnę przewodnicy warszawskiego SKPB przygotowują kilkanaście tras po Beskidzie Niskim i zapraszają na nie wszystkich chętnych. Poszczególne trasy różnią się intensywnością i długością, a także charakterem noclegu (spanie pod namiotem bądź w schroniskach i chatkach studenckich, niekiedy także w stodołach na sianie). Większość z nich omija utarte szlaki i miejsca, do których dotarła masowa turystyka.
Tych kilka dni wędrówki to zdobywanie gór i pagórków, pokonywanie jarów i strumieni, poznawanie historii regionu, wypatrywanie śladów opuszczonych wsi, zwiedzanie zabytkowych cerkwi, a przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi. To także wspólne przygotowywanie posiłków, wieczorne ogniska i śpiewanie.
W tym roku odbędzie się już pięćdziesiąty taki rajd. Tym razem tematem przewodnim imprezy będzie… poszukiwanie czarnego złota! Uczestnicy odwiedzą miejsca przez wielu zapomniane, aby odnaleźć skarby ukryte w górach. Na zakończenie cały rajd spotka się na ześrodkowaniu, aby wspólnie przy wielkim ognisku i w doskonałych nastrojach świętować zacny jubileusz. Nie zabraknie konkursów, piosenek, przysmaków rajdowej kuchni i gorącej atmosfery. Najwytrwalszych przy ognisku przywita świt.
Aby wziąć udział w rajdzie, należy wejść na stronę www.bn.skpb.waw.pl i wybrać najlepszą dla siebie trasę. Wszelkie informacje można znaleźć także na Facebooku: www.facebook.com/rajdbeskidniski. A koszty? Bez obaw - koszt wyjazdu jest tak niski, jak to tylko możliwe, czyli na studencką kieszeń. Rajd jest imprezą niekomercyjną, a przewodnicy działają non-profit.
Nie czekaj, aż góry przyjdą do Ciebie - wyjdź im na spotkanie!