Roca Gallery w Lizbonie, centrum handlowe Xanadú w Madrycie, Expo Bath w Sofii – to tylko niektóre z miejsc, gdzie Fundacja We Are Water zorganizowała wydarzenia związane ze Światowym Dniem Wody 2014. Polskim akcentem tego święta było otwarcie wyremontowanego ujęcia wody oligoceńskiej na warszawskiej Woli, które odbyło się 22 marca.
W Polsce obchody Światowego Dnia Wody z Fundacją We Are Water upłynęły pod znakiem otwarcia odnowionego ujęcia wody oligoceńskiej przy ul. Płockiej 26 na warszawskiej Woli. To miejsce ważne dla mieszkańców dzielnicy, ponieważ ze względu na relatywnie niskie walory smakowe i mineralne wody z wodociągu, chętnie korzystają oni ze źródła „oligocenki”. Poza wymianą starych baterii na ekologiczne, na ścianach ujęcia położono estetyczne płytki Roca, których wygląd umilił mieszkańcom częste wizyty w źródle. Koszt remontu został pokryty w całości przez firmę Roca Polska Sp. z o.o.
Myślimy globalnie, działamy lokalnie
Mieszkańcy dzielnicy świętowali otwarcie odnowionego ujęcia na specjalnej uroczystości, która miała miejsce 22 marca 2014 roku. Na spotkaniu obecni byli również dziennikarze, przedstawiciele firmy Roca, władze Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc (właściciel terenu, na którym znajduje się źródło) oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (instytucja ta objęła akcję firmy Roca patronatem).
Oficjalnego otwarcia ujęcia dokonał Włodzimierz Pomianowski, Zastępca Dyrektora ds. Techniczno-Administracyjnych Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. – Wierzę, że otwarcie wyremontowanego źródła będzie wspólnym świętem całej naszej dzielnicy! – powiedział przecinając wstęgę. Głos zabrała również Klaudia Bączek, przedstawicielka firmy Roca. – Zależało nam na tym, aby uczcić Światowy Dzień Wody w sposób, który faktycznie coś zmieni. Właśnie dlatego ROCA odnowiła ujęcie wody oligoceńskiej tu, na warszawskiej Woli. Dzięki akcji nie tylko będziemy mówić o sposobach racjonalnego korzystania z wody, ale rzeczywiście przyczynimy się do oszczędzania tego bezcennego zasobu.
Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Państwowy Instytut Geologiczny. Patronat medialny sprawowały portale: Wawcity.pl oraz Ekologia.pl.
dodane przez maria