Teatr XL, Scena Otwarta Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, ul. Kredytowa 1, Warszawa, 17 marca, godz. 19:00, 50zł normalny/30zł ulgowy.
rezerwacje na: rezerwacje.teatrxl@gmail.com
Reżyseria: Sergei Timofeev
Występują: Izabela Górska, Magdalena Łoś, Diana Karamon, Dorota Chwedorowicz, Sandra Stencel, Jan Wojtyński, Grzegorz Jarek, Zbigniew Pożoga, Piotr Mrówczyński, Robert Martyniak, Patryk Pawlak
Z dziennika Sganarella :
"Noc. Pełnia księżyca . Na środku parku stoi bardzo pijany mężczyzna. To Ja.
Do domu się nie spieszę. Po co? Co miłego mnie tam spotka ? Cholera, która nazywa siebie moją żoną ? Dzieci, które nie wiadomo czy są moje? Kiedy w ogóle one zdążyły się pojawić? I to jest życie ? Pytam sam siebie bezwiednie. Mam 25 lat , jestem zdrowy, przystojny, i mam wszystko by podbić świat … w istocie nie mam nic. Nie chce iść po prostu spacerkiem przez życie, chociażby i z drinkiem w ręku.. Chce Nadzwyczajnego Życia, Przygody, O Taak!! I całym sobą czuje , że jestem stworzony do tego rodzaju istnienia .."
Uważaj, czego sobie życzysz , bo może się spełnić;)
Spektakl, który udowadnia, że życie nosi maskę błazna. Kpi nawet z tych, którzy żyją według społecznych zasad. Przygoda i szczęście jest dane wyłącznie tym, którzy nauczyli się puszczać oko do żartownisia jakim jest los.
Sergei Timofeev - absolwent Szkoły Teatralnej im. B.V.Tchukina w Moskwie. W 1977 roku obronił dyplom aktorski ze specjalnością aktora komediowego na scenie i przed kamerą. W Rosji rozpoznawany dzięki rolom w filmach "Nietolerancja" i "Kaukazka historia". Po przybyciu do Omska na początku lat 80tych stał się przywódcą sceny teatralnej w tym mieście. Ludzie przyzwyczajeni do wieloobsadowych spektakli, tłumnie przybywali na solowe występy komediowe Sergeia Timofeeva. Jest współtwórcą Teatru Licey w Omsku. Organizacji, która oprócz prowadzenia najważniejszego w mieście repertuarowego Teatru zawodowego, zajmuje się kształceniem artystycznym dzieci i młodzieży.
W 1993 roku został dyrektorem Lyceum Theatre, a od 2007 dyrektorem artystycznym. Za osiągnięcia reżyserskie otrzymał Złotą Maskę na Festiwalu Mistrel (Moskwa) oraz na tym samym festiwalu Srebrną Maskę za spektakl Topór. Timofeev również jest laureatem festiwali w Niżny Tagił, Jekaterynburgu, Grenoble.
Znany jest nie tylko z osiągnięć aktorskich i reżyserskich, ale otrzymał nagrodę Rosyjskiego Ministerstwa Kultury za osiągnięcia w nauczaniu.
Liczne wyjazdy Sergeia Timofeeva do Włoch, Litwy, Francji, Szwajcarii, Rumuni dają możliwość pracy warsztatowej z nim aktorom i adeptom z całego świata. Pracuje metodą Stanisławskiego i Czechowa.