14 czerwca 2014 (sobota)
(Archiwum)

THE KOOKS na Orange Warsaw Festival 2014

The Kooks 2014
kategoria: koncerty

Zespół THE KOOKS wystąpi na Orange Warsaw Festival 2014. 100% Britpopu zabrzmi 14 czerwca przed koncertem FLORENCE AND THE MACHINE na Orange Stage.

THE KOOKS znakomicie wpisał się w nurt Britpopu, inspirując się klasyką brytyjskiego popu lat 60-tych. Wzorował się na największych: The Beatles, The Rolling Stones oraz twórczością Boba Dylana z tego okresu. Porównywany jest do The Kinks, The Police, Thin Lizzy czy Arctic Monkeys.

Luke Pritchard, frontman i wokalista grupy, uważany jest za następcę Pete'a Doherty. Większość piosenek na debiutanckim albumie zespołu dedykował ówczesnej narzeczonej - Katie Melua. Album ten pt. "Inside In/Inside Out" osiągnął status aż poczwórnej platyny w Wielkiej Brytanii. Gigantyczny sukces komercyjny szedł w parze z absolutną dominacją europejskich list przebojów singlami "Naive" i "She Moves in Her Own Way". Wydawnictwo docenili również krytycy - zaowocowało to tytułem najlepszego zespołu na Wyspach przyznanym przez MTV oraz nominacją THE KOOKS do prestiżowej BRIT Award. Drugie wydawnictwo zespołu - album "Konk" - potwierdziło sukces Brytyjczyków, od razu pojawiając się w czołówkach list radiowych. W 2011 roku, po wydaniu trzeciego albumu "Junk of the Heart", zespół skupił się na międzynarodowych trasach koncertowych.

Rok 2014 to dla THE KOOKS powrót do studia i, jak zapowiadają sami artyści, wydanie nowego krążka. Do Polski przyjadą więc z nowym repertuarem i na pewno zaskoczą swoich fanów. Podczas Orange Warsaw Festival 2014 zagrają drugiego dnia festiwalu - 14 czerwca na Orange Stage.

"Od dobrych kilku lat sygnałem mojej audycji w radiowej Trójce jest cytat z piosenki The Kooks. Niech to wystarczy za rekomendację." Piotr Metz, rzecznik OWF

THE KOOKS - dołącza do grona ogłoszonych wcześniej artystów Orange Warsaw Festival 2014 tj: KINGS OF LEON, OUTKAST, QUEENS OF THE STONE AGE, FLORENCE AND THE MACHINE, DAVID GUETTA, SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, PIXIES, KASABIAN, TIMBALAND, BRING ME THE HORIZON.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena "Orange Stage":

13 czerwca - KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES

14 czerwca - FLORENCE AND THE MACHINE, THE KOOKS

15 czerwca - OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND

Scena "Warsaw Stage":

13 czerwca - SNOOP DOGG AKA SNOOP LION

15 czerwca - BRING ME THE HORIZON

Kolejni artyści ogłaszani będą już wkrótce.

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach www.orangewarsawfestival.pl, www.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Orange Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę 15% rabatu na zakup biletów festiwalowych.

Więcej informacji na oficjalnych stronach festiwalu: facebook.com/orangewarsawfestival oraz www.orangewarsawfestival.pl, gdzie dodatkowo w zakładce "MEDIA" znajdują się wszystkie aktualne informacje dla prasy, w tym zdjęcia oraz niezbędne linki dotyczące artystów festiwalu.


opublikowano: 2014-02-28
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 16:15
Dzień Petera Hujara
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 16:30
Pierniczek okrutniczek
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 17:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Aminé – Tour de Dance 2025
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Dekalog II
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Dekalog II | Sala 2
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Koncert przy świecach: Tribute to Sting
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:30
Justyna Galant - Koncert chopinowski / Chopin concert
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:00
JAD, OHYDA, DEATHKNELL, KLĄTWA | 07.12.2025
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:30
Coexistence, My Ass! | Kino kobiet
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:40
Czas apokalipsy: wersja reżyserska
7 grudnia 2025 (niedziela), godz. 20:00
Koncert przy świecach: Michael Buble Świątecznie
Polityka Prywatności