28 lutego 2014 (piątek)

Warsztaty Print Design Fashion Project

Warsztaty

28 luty – 2 marca 2014, Warszawa. Papier, skóra, wnętrza, szeroko pojęty design i tkaniny… To tylko niektóre z przestrzeni, na których artysta może realizować technikę printu. Kolejne możliwości wykorzystania na większą skalę ekspozycji sztuki użytkowej, niesie ze sobą przemysł.

Wszechstronne zagadnienia printu i jego zastosowania będą opracowywane podczas Warsztatów Print Design Fashion Project. Uczestnicy będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tej technice pod okiem wybitnych artystów realizujących swoje projekty w Polsce i za granicą, w tym m.in.: Magda Antoniuk, Anna Halarewicz oraz Robert Kuta. Warsztaty będą realizowane z nastawieniem na talent, wyobraźnię i sztukę. Jeden z projektów zostanie wyróżniony i wdrożony w limitowaną kolekcję odzieży Fashion Project we współpracy z nowoczesną i uznaną na międzynarodowym rynku marką modową - ECLECTICON - specjalizującej się w nadrukach. Prace zostaną ocenione przez Ewę Krajewską (Fashion Project), Aleksandrę Wojciechowską (ECLECTICON) oraz prowadzących warsztaty.

Fashion Project Zapewnia opiekę artystyczną, merytoryczną, podstawowe materiały do pracy oraz materiały dodatkowe, takie jak: slajdy, filmy, magazyny. Zajęcia poprowadzą doświadczeni artyści, którzy podzielą się swoją wiedzą, przygotują praktyczne ćwiczenia, opowiedzą też o tajnikach ilustracji i printu. Na zakończenie warsztatów odbędzie się ocena prac i rozdanie dyplomów.

Program warsztatów obejmuje zagadnienia podstawowe, takie jak zasady proporcji i perspektywy, konstruowanie postaci, plakat, dobór narzędzi i inne. Zajęcia skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne, a także spróbować swoich sił na rynku przemysłu modowego. Patronem medialnym wydarzenia jest radio Chilli Zet.

Komunikowanie się za pomocą elementów graficznych daje nieograniczone możliwości ekspresji. Każdy z prowadzących artystów pracuje przy pomocy swojego indywidualnego i niepowtarzalnego stylu. Wśród nich są między innymi:

Magdalena Antoniuk - pracowała na zlecenie m.in. Wallpaper, Vogue, Another Magazine, Dossier, Oyster, Dazed Digital, Nylon, Paul Smith, Gucci.

Anna Halarewicz- Halarewicz to jedno z najgorętszych nazwisk wśród polskich artystek młodego pokolenia. Charakterystyczna kreska, wielowymiarowa kobiecość i mariaż z modą. Współpracuje z magazynami: Twój Styl, Bluszcz, Exklusive, Take Me, Viva Moda, Dilemmas, Newsweek, Ultra Żurnal, Existence, L'eclat, Private Banking oraz z markami modowymi - Zemełka Pirowska, Hexeline i Mohito.

Robert Kuta - absolwent Akademii Sztuk Pięknych, indywidualista i artystyczny ekscentryk projektujący printy w całościowych kolekcjach m.in. dla Gosi Baczyńskiej, Anny Orskiej czy Zuo Corp., współpracujący z wieloma markami i firmami (w tym Stary Browar w Poznaniu).

Program ramowy:

1. Wprowadzenie grupy w projekt.

2. Historia vs kontekst: zróżnicowanie materiałów i tkanin.

3. Zaplanowanie i interpretacja projektu indywidualnego i wdrożenie w warsztat.

4. Przygotowanie i zaadoptowanie printu do tkaniny, koloru, motywu i faktury.

5. Przedstawienie procesu projektu: od koncepcji po produkt.

6. Przegląd trendów w print design.

7. Nadzór prac warsztatowych uczestników, poprawki.

8. Ocena prac.

9. Wyróżnienie jednego z projektów do wdrożenia w limitowaną kolekcję.

Szczegółowy program jest w trakcie opracowania autorskiego przez prowadzących i zostanie przesłany tydzień przed zajęciami.

Kiedy: 28 luty - 2 marca 2014, w godz. 9:00 - 17:00

Koszt i zapisy: info@fashionproject.pl


opublikowano: 2014-02-11
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
01 listopada 2024 (piątek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
01 listopada 2024 (piątek), godz. 20:00
LINEA ASPERA | WARSZAWA
01 listopada 2024 (piątek), godz. 21:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
01 listopada 2024 (piątek), godz. 22:00
KITTIN | Warszawa
02 listopada 2024 (sobota), godz. 09:15
Symulator lokomotywy EU07
02 listopada 2024 (sobota), godz. 17:00
Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka
 
Polityka Prywatności