31 sierpnia 2013 (sobota)
(Archiwum)

Festiwal Rynek Sztuki

rynek sztuki logo

Teatr, muzyka i kino to trzy składniki repertuaru festiwalu Rynku Sztuki. Dwudniowa impreza rusza w Płocku już za 10 dni.

Różnorodność gatunków muzycznych, które łączą w swojej twórczości muzycy i zespoły prezentujące się na tegorocznej scenie festiwalowej, to dla publiczności Rynku Sztuki gwarancja doskonałej zabawy. Pierwszego dnia imprezy obędzie się koncert Marii Peszek. Artystka wydała w tym roku intrygujący w warstwie tekstowej i muzycznej album "Jezus Maria Peszek", który słuchacze przyjęli z aplauzem. Dzień później na Starym Rynku w Płocku usłyszymy zespół Lao Che. Album "Powstanie Warszawskie", wydany w 2005 roku, przyniósł płockiej formacji popularność i uznanie wśród publiczności i krytyków. W ubiegłym roku ukazała się piąta płyta Lao Che "Soundtrack", która pokryła się złotem.

Wyjątkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów będą pokazy dwóch arcydzieł kina niemego. Ucieszą one nie tylko amatorów srebrnego ekranu, bowiem obu filmom będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Pierwszy obraz - "Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta" zaprezentowany zostanie 31 sierpnia, a ścieżkę dźwiękową zagra do niego na żywo jazzowe trio Horny Trees. Drugiemu filmowi, "Nosferatu: Symfonia Grozy", jednemu z najwybitniejszych i najstarszych filmów grozy towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Czerwie.

Dwie formacje reprezentować będą trzeci kulturalny składnik Rynku Sztuki, czyli teatr. Pierwszą z nich jest czeska grupa Divaldo Kvelb, drugą polska Klinika Lalek.

Rynek Sztuki, 31 sierpnia - 1 września, Stary Rynek w Płocku, wstęp bezpłatny.

Strona festiwalu na Facebooku:
https://www.facebook.com/ryneksztuki?fref=ts

opublikowano: 2013-08-21
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 17:40
Sny o miłości
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:00
Adam Bielecki | Bez śladu | Warszawa
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Janek Pentz - acoustic fingerstyle guitar
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:45
Cinema Paradiso
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 17:00
Christmas Night przy świecach | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 17:15
Pop Opera - od Opery do Musicalu Pop Opera Światęcznie!
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Koncerty przy świecach – Muzyka filmowa | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
Polityka Prywatności