15 czerwca 2013 (sobota), godz. 19:00
(Archiwum)

Premiera „Martwej natury w rowie” Fausto Paravidino

kategoria: koncerty

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do spektaklu "Martwa natura w rowie" Fausto Paravidino w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Premiera 15 czerwca na Scenie na Woli.

Po sobotniej nocy na peryferiach włoskiego miasta znaleziono ciało dwudziestodwuletniej kobiety. Kim jest i dlaczego została zamordowana? Inspektor Salti musi znaleźć zabójcę, zanim sprawą zainteresują się media. W rozwiązaniu zagadki szukać pomocy u miejscowych szumowin. Akcja dramatu rozgrywa się w ciągu kilkunastu godzin od popełnienia przestępstwa.

Biała naga dziewczyna, zamordowana, to sensacyjna wiadomość, a sensacyjne wiadomości zawsze przeszkadzają w prowadzeniu śledztwa.

Franko Paravidino wykorzystując znany widzowi schemat kryminału, pokazuje  - z perspektywy kilku bohaterów - świat, który rozpadł się na kawałki.

Na pierwszy rzut oka to jest kryminał. Mamy tu wciągającą intrygę, podążamy za śledztwem, zastanawiamy się, kto zabił, ale w przeciwieństwie do zwykłego kryminału, który ogranicza się właściwie do intrygi, tu mamy pęknięcie. Widzimy świat, który się zachwiał, świat przesterowany, bohaterów poznajemy w momencie szaleństwa, po sobotniej, intensywnej nocy, jeszcze pijanych, półprzytomnych. Ten trup staje się dla nich jakimś otwarciem świata ich własnych lęków. Ciekawe jest to, że ten świat za chwilę wróci do swoich torów, nic tu się nie zmieni. Ot, jedna matko będzie żyć bez córki. Widzimy moment wycięty z rzeczywistości, gdzie granica między tym, co realne, żywe, przewidywalne, oswojone, a tym co jest  śmiercią, światem wyjętym z lęków dziecięcych, podszewką życia na moment się zaciera.– mówi o spektaklu Małgorzata Bogajewska

Scenografia: Justyna Łagowska                      

Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Występują: Katarzyna Herman, Maria Dejmek, Marta Dylewska, Waldemar Barwiński, Sambor Czarnota, Sławomir Grzymkowski, Tomasz Lipiński, Filip Pławiak.


opublikowano: 2013-06-05
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 21:30
Climax
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 17:30
Do nieznanej ziemi
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 18:00
Amadeusz
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:30
Gunda | Filozoficzny Klub Filmowy
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 21:00
Pierniczek okrutniczek
24 grudnia 2025 (środa), godz. 16:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
Polityka Prywatności