Sztuka, uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię, wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy. Mimo to, odnosiła międzynarodowe sukcesy.
Główny bohater to Jankiel – właściciel kamienicy, ojciec, mąż i … właściciel burdelu. Chciałby być postrzegany jako przyzwoity człowiek i tak wychowywać swoje córki, ale nie przewidział, że jedna z jego córek zaprzyjaźni się z prostytutką. Od teraz wszystko zaczyna się komplikować...
Gdzie kończy się troska rodzicielska a zaczyna dorosłe życie dzieci? Czy Bóg wybacza? Sztuka dotyka tabu i nie daje prostej odpowiedzi na stawiane pytania. Rozwój akcji zaskakuje a finał spektaklu wymierza mocny policzek i zostawia widza z poczuciem bezsilności wobec życia, losu i Boga.
Dlatego Bóg zemsty to pozycja warta uwagi. Jednych zbulwersuje, innych zachwyci, nikogo nie pozostawi obojętnym. Tak robi dobry teatr.
Inni o nas:
„Przedstawienie jest też ciekawe ze względu na reżyserię. Spektakl grany jest w języku jidysz z symultanicznym tłumaczeniem na język polski, angielski lub hebrajski. Dla mnie to było nowe i ciekawe doświadczenie obejrzeć spektakl ze słuchawkami na uszach – czułam się trochę jakbym oglądała 1592 odcinek Mody na sukces. Bo spektakl jest trochę oldschoolowy - nawiązuje scenografią i kostiumami do lat, które minęły, przez co tworzy specyficzny klimat. Można to łatwo zobaczyć, poczuć i przenieść się do tego świata. „
dodane przez teatr zydowski