12 kwietnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się debata będąca częścią dwóch autorskich projektów edukacyjnych: "Szkoły Menadżerów" oraz "III Zjazdu Warszawskiego".
Celem debaty jest ukazanie z perspektywy studentów i ich przyszłych pracodawców jednego z kluczowych problemów na rynku pracy w Polsce - wzrostu udziału absolwentów szkół wyższych w ogólnej populacji bezrobotnych.
Podczas
debaty studenci będą dyskutować o poziomie wiedzy i kompetencji zawodowych
zdobytych podczas toku studiów. Skonfrontują jakość tego zasobu z wymaganiami
pracodawców oraz wyzwaniami rynku pracy. Krytycznym okiem spojrzą na popularne
formy nauki nowych umiejętności, wskażą również te, które są efektywne i
najbardziej im odpowiadają. Podzielą się również doświadczeniami zdobytymi
podczas praktyk i staży.
Debata będzie składać się z dwóch części – z dyskusji między studentami, a także z prezentacji stanowisk pracodawców i ekspertów z zakresu rynku pracy i edukacji.
Szkoła Menadżerów
To autorski projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów UKSW, którego głównym celem jest stworzenie platformy komunikacji, dzięki której firmy, organizacje i politycy będą mogli wspólnie ze środowiskiem akademickim wpływać na rozwój rynku pracy oraz poziom kształcenia w Polsce.
I MODUŁ Rozwój kompetencji zawodowych studentów
- organizacja szkoleń, warsztatów, inspirujących wykładów
- organizacja praktyk i staży we współpracy z cenionymi pracodawcami: firmami i instytucjami
- wspieranie profesjonalnych działań studentów, takich jak np.: zakładanie firmy/organizacji pozarządowej
II MODUŁ Stworzenie platformy komunikacji studentów i innych środowisk
- organizacja konferencji/debat z udziałem polityków, firm, organizacji pozarządowych, instytucji kontrolujących rynek i społeczeństwo
- organizacja współpracy doradczej między organizacjami pozarządowymi
Zjazd Warszawski
To coroczna ogólnopolska konferencja organizowana przez NZS UKSW w Warszawie. Co roku podejmowane są bieżące tematy, będące przedmiotem licznych dyskusji w świecie nauki, polityki i religii.
Konferencja składa się z dwóch części. Podczas pierwszej, prelegentami są studenci z większych ośrodków akademickich w Polsce.Przedstawiają oni swoje stanowisko w sprawie kwestii objętych tematem zjazdu. Druga część to czas wystąpień ludzi świata nauki, polityki i religii, którzy również prezentują swoje zdanie, mogąc także odnieść się do poglądów studentów.
Do tej pory gośćmi byli: m.in. Pani Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz, Pani Marszałek Olga Krzyżanowska, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kancelarii Prezydenta.
Niezależne
Zrzeszenie Studentów UKSW: