27 marca, o godzinie 19.00, w pracowni Duży Pokój, odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Decrescendo” w reż. Marty Minorowicz.
Jest to szósty pokaz filmu w ramach projektu Małe Kino w Dużym Pokoju, który organizują wspólnie Redakcja MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój. Projekt ten to reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych.
O filmie:Marta Minorowicz studiowała teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Absolwentka kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zrealizowała film „Anioł śmierci” dla Discovery History, opowiadający o kobietach, które przeżyły eksperymenty doktora Mengele. Jest autorką dokumentu „Kawałek lata” (2010), który był obecny na najważniejszych festiwalach międzynarodowych i zdobył m.in. Grand Prix na festiwalu w Clermont‑Ferrand, Golden Dove na festiwalu DOK Leipzig i Białą Kobrę na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu”. Jej film „Decrescendo” otrzymał m.in. wyróżnienie w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych podczas 51-wszego Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz wyróżnienie podczas międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych Zagreb DOX.
O projekcie
Redakcja portalu filmowego MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój jesienią 2012 roku rozpoczęły projekt „Małe kino w Dużym Pokoju”. Jest to nasza reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych.
Filmy te są wyjątkowym medium opowiadającym historie o życiu zwykłych ludzi. W ciągu kilku lub kilkunastu minut mamy okazję zapoznać się z bohaterami, których na co dzień mijamy obojętnie na ulicach polskich
miast. To doskonała okazja do promowania młodych twórców, którzy do perfekcji doprowadzają swoje małe obrazy, do których na co dzień widzowie nie mają dostępu.
Pokazy filmowe w Pracowni Duży Pokój dają możliwość prezentacji filmów, których brakuje w kinowych repertuarach. Dla autorów to możliwość spotkania się z publicznością. Okazja do prezentacji swojej twórczości. Dla widzów to szansa na zapoznanie się z filmami, do których nie mają dostępu, a także to sposobność poznania ludzi, którzy przekładając emocje na filmowe obrazy, dzielą się swoimi refleksjami i spojrzeniem na świat.