Świętuj 20-lecie Polskiej Akcji humanitarnej podczas FESTIWALU GLOBALNEGO-LOKALNIE. Zapraszamy wszystkich na specjalną odsłonę Festiwalu Globalnego Lokalnie w Warszawie. Interesują Was problemy globalnego świata? Lubicie poznawać nowe smaki? Jesteście otwarci na nowe kultury, a przy okazji nie stronicie od dobrej zabawy? Zajrzyjcie 8 Grudnia 2012 do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i spędźcie z PAHem sobotni zimowy dzień.
Czekać będą na Was strefy:
- spotkań i odkryć
- warsztatowa
- filmowa
- gry planszowej
- informacyjno-edukacyjna
- kulinarna
- dla najmłodszych
STREFA SPOTKAŃ
Zapraszamy na serię debat z gośćmi, dzięki którym będziecie mogli dowiedzieć się więcej o pomocy humanitarnej, konfliktach na świecie, miejscach w których działamy, a także poznać fotografów i dziennikarzy współpracujących z nami. W Sali Ratuszowej Pałacu i Kultury i Nauki stworzymy „żywą bibliotekę”. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby „wypożyczać” naszych specjalistów i zadawać im nurtujące Was pytania.
Będą
tam z nami m.in: Rafał Hechmann (koordynator pomocy natychmiastowej PAH),
Bartek Wrześniowski (fotograf), Marcin Suder (fotograf), Agnieszka Bajtyngier i
Sylwia Kulczyk (autorki książki „Świadomi i pomocni.”), Kasia Szeniawska i
Błażej Popławski (autorzy książki „Gorzka czekolada”.), Adam Leszczyński
(dziennikarz GW i autor książki „Dziękujemy za palenie”), Leszek Tur (pracownik misji PAH w Czeczenii), Paulina Szczygieł (koordynatorka projektu na misji PAH
w Sudanie Południowym), Olga
Mielnikiewicz (szefowa misji PAH w Afganistan)
Marta Kaszubska (koordynatorka PAH na misji w Palestynie(skype)), Beata
Świętochowska (koordynatorka programu misji PAH w Somalii).
STREFA WARSZTATOWA
· Zastanawiałeś się kiedyś nad przemysłem odzieżowym i spożywczym na świecie? Myślałeś nad tym, jakie jest Twoje miejsce w świecie wielkich korporacji? Chcesz być odpowiedzialnym konsumentem? Przyjdź i przyłącz się do warsztatów „Noś się odpowiedzialnie” z Anią Paluszek, wolontariuszką PAH i działaczką Clean Clothes Campaign.
· Spotkanie z Grzegorzem Łapanowski pomoże Ci „zaPLONować" zmiany w Twojej kuchni. Nauczysz się gotować tak aby nakarmić sowich bliskich i jednocześnie pomóc innym.
Więcej: http://www.growmethod.com/pl, www.grzegorzlapanowski.pl/ www.szkolanawidelcu.pl
·
Szukasz pomysłu na prezent świąteczny? Z
„Kreatywną Kasią” z materiałów z recyklingu będziesz mógł stworzyć niebanalny
upominek dla swoich bliskich.
Więcej: www.kreatywnakasia.pl
STREFA FILMOWA
· Do strefy filmowej zapraszamy na pokazy filmów z serii „A Ty czujesz klimat?” oraz „Włącz się!” Dowiesz się o skutkach zmian klimatycznych oraz dlaczego na świecie występuje niedobór żywności.
· O godzinie 19.00 zapraszamy na pokaz filmu Thirsty water” . Po filmie odbędzie się dyskusja promująca książkę S.. Farhany i A. Loftusa „Prawo do wody. W perspektywie politycznej, gospodarczej i społecznej”
Więcej o filmach i ich opisy na stronie www.pah.org.pl
STREFA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA
Tutaj możesz porozmawiać z pracownikami PAH, otrzymać materiały informacyjne oraz zajrzeć do sklepiku Przyjaciół PAH. Tutaj też dowiesz się więcej na temat pracy Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom, będziesz mógł wziąć udział w konkursach z wiedzy o uchodźstwie, migracjach i repatriacji
To jeszcze nie wszystko…
Czeka na Ciebie gra pałacowa: „Pogromcy globalnych wyzwań: Misja Pałac”, angażująca uczestników i uczestniczki festiwalu w edukacyjny spacer po Pałacu Kultury i Nauki, w trakcie którego będzie można zdobyć wiedzę z zakresu globalnych wyzwań i współzależności oraz dowiedzieć się, jaki wpływ na procesy zachodzące na świecie mają Twoje działania.
Żywa biblioteka – w dniu 20 urodzin PAH książkami są żywi ludzie. Wypożycz te które najbardziej Cię interesują i osobiście zadaj im nurtujące Cię pytania. Czytelnicy „Żywej Biblioteki”, będą mogli wypożyczyć książkę, którą jest żywy człowiek. Możesz posłuchać jego historii albo zadać mu pytania. W żywej bibliotece wezmą udział pracownicy i wolontariusze PAH, fotografowie i dziennikarze.
Pokazy tańca z regionu Kaukazu, szybki kurs języka lingala, warsztaty szamańskiego tańca Kibukiri, degustacja potraw kurdyjskich i kongijskich przysmaków.
Zapraszamy serdecznie wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Wstęp wolny.
Czekamy na Was już 8 grudnia od godziny 12.00 w Pałacu
Kultury i Nauki
Sala Ratuszowa, II piętro
Pełny program wydarzenia
na stronie: www.pah.org.pl