Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
12.10 - 11.11

Wystawa prac Agnes Janich pt. Body Memory

12 października (piątek) o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbędzie się wernisaż wystawy prac Agnes Janich pt. Body Memory, podczas którego artystka zaprezentuje swój performance pt. Annoying Flower. W trakcie wernisażu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Agnes Janich, Moniki Weychert - Wałuszko (TVP Kultura, Art&Business), dr Marty Raczek (Uniwersytet Jagielloński) pt. Kto tu jest ofiarą: "słaba" kobieta czy silny mężczyzna? Czy pozycja kata faktycznie jest uprzywilejowana? Wystawa potrwa do 11 listopada.

Na projekt Body Memory (Pamięć ciała) złożą się zdjęcia i filmy z trzech cykli:
1. I Hate My Body When You're Gone (Gdy Cię nie ma, nienawidzę siebie) – filmy i zdjęcia o autodestrukcji, lęku przed samotnoscią i perwersyjnej przyjemności płynącej z robienia sobie krzywdy.
2. Is a Whole More Than a Sum of Parts (Więcej niż tylko suma części) kolekcja badająca rany, zapis podróży młodej kobiety czytającej swoje ciało przez pryzmat "cytatów Innych na temat mojego ja".
3. That You Have Someone (Że jest ktoś obok) mocno erotyczne zdjęcia z tekstami badającymi ból miłości w kontekście bólu wojny.

Agnes Janich urodziła się w 1985 w Łodzi, mieszka i pracuje w Nowym Jorku i Warszawie. Studiowała fotografię w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Jest artystką sztuk wizualnych. W swoich instalacjach filmowych i dźwiękowych, zdjęciach, performances, rzeźbach i sztuce w przestrzeni publicznej skupia się na pamięci ciała i pamięci historii. Swoje prace prezentowała na kilku kontynentach. Zdobywała liczne granty, uczestniczyła w rezydencjach artystycznych m.in.w USA, Włoszech, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii. Wystawiała m.in. na 9. Biennale w Sharjah, w warszawskiej Zachęcie, Kusthalle Exnergasse w Wiedniu, MLAC-u w Rzymie, robiła performance z Auschwitz Jewish Center, oddziałem Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku i MOCAK-iem w Krakowie. Na 2013 przygotowuje wystawy m.in. w Łaźni w Gdansku i Garage CCC w Moskwie. Agnes Janich jest reprezentowana przez Galerię Charim w Wiedniu i Keller Kunst w Zurychu.

Wernisaż: 12 października 2012, godz. 18.00
Wystawa potrwa do: 11 listopada
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu
ul. Domagalskiego 5
Radom

 


data ostatniej modyfikacji: 2012-10-09 13:05:00
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
boks.gif
Archibald_220_weloveenglish.gif
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
ASW_220_v2.jpg
nowe_media_220x300.jpg
SWPS_220_uni.jpg
boks_przeglad_uczelni.gif
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura UTH 06
miniatura
 
Polityka Prywatności