12-16 września
(Archiwum)

„Kino Perła” w centrum stolicy - tydzień I

kategoria: kino

12 września startuje plenerowe „Kino Perła” na dziedzińcu przy klubie Utopia w Warszawie (ul. Kredytowa 9). Przez 5 tygodni całkowicie za darmo od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity.

Jako pierwszy pokazany zostanie obraz „Santa Sangre” („Święta Krew”) Alejandro Jodorowsky'ego – ostatni w pełni autorski film reżysera, surrealistyczny thriller, opowiadający o fanatyzmie religijnym, prowadzącym do obłędu. Przed inauguracyjną projekcją (ok. 20.00) odbędzie się before party, na którym gościnnie wystąpi rezydent warszawskiego Powiększenia - Grajek Krawiec. Po seansie (ok. 23.00) widzowie zaproszeni zostaną na wyjątkowe after party w klubie Utopia.

Pomysł na ambitne i bezpłatne kino plenerowe powstał w zeszłym roku w Lublinie, gdzie otworzyliśmy „Kino w Browarze Perła”. Inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta przez widzów. Postanowiliśmy naszym entuzjastycznym podejściem do kina zarazić także warszawiaków. Dlatego startujemy z pierwszym jesiennym, plenerowym przeglądem filmów w stolicy. „Kino Perła” na dziedzińcu przy ul. Kredytowej 9 będzie działać dopóki dopisze pogoda. Na chłodniejsze dni zapewniamy koce i grzejniki. Pełną parą ruszymy w maju 2013 r. - zachęca Izabella Budryn – organizatorka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Co tydzień odbywać się będą wieczorne pokazy tematyczne: Pink Wednesday (środa z kinem LGBT), Planete+ Docs Thursday (czwartek z kinem dokumentalnym), Comedy Friday (komediowy piątek), Saturday with Blockbusters (sobotnie megahity), Polish Sunday (niedziela z kinem polskim).

Repertuar pierwszego tygodnia:

12.09. (środa) Święta Krew, Alejandro Jodorowsky

13.09. (czwartek) Raj: Miłość, Ulrich Seidl

14.09. (piątek) Seksmisja, Juliusz Machulski

15.09. (sobota) Pulp Fiction, Quentin Tarantino

16.09. (niedziela) Nie lubię poniedziałku, Tadeusz Chmielewski

Pokazy codziennie ok. 20.00.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny!

Aktualne informacje na stronie: http://www.facebook.com/kinowbrowarze


opublikowano: 2012-09-12
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:00
Centrum Interpretacji Zabytku - Wystawa stała
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:00
Muzeum Warszawskiej Pragi - Wystawa stała
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:00
Muzeum Warszawy - Wystawa główna
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 09:30
BALLADYNA Bilety dla grup tel.: 519 134 877
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
GRETA
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Palce lizać, czyli wybuchowy deser!
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 10:00
Wystawa stała: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 17:30
To Wiem Na Pewno
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 18:00
Capri - wyspa uciekinierów
17 kwietnia 2026 (piątek), godz. 18:00
Oslo, 31 sierpnia
Polityka Prywatności