8-9 września
(Archiwum)

Summer Fall Festival w Płocku

kategoria: koncerty

Specjalnie dla fanów Reggaelandu organizatorzy nowego festiwalu Summer Fall, który odbędzie się także na płockiej plaży zaprosili zespoły grające jamajską muzykę. 8 i 9 września wystąpią Zebra Dub oraz Dubska.

Podczas tegorocznego, rekordowego Reggaelandu Zebra Dub została spłoszona przez burzę. Zespół będzie miał okazję nadrobić zaległości i zagra 9 września w ramach Summer Fall Festival w Płocku. Zebra Dub w październiku wyda swoją nową płytę, na której znajdzie się singiel „Rewolucje”. Muzyka zespołu to eksperymentalny dub, czyli połączenie elektronicznego brzmienia oraz żywych instrumentów: kontrabasu, fletu poprzecznego, puzonu, saksofonu, gitary basowej, djembe, melodici i perkusji. Zebra debiutowała w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki „Dub Out of Poland”, na której ukazał się utwór „Anyway”.

Dla fanów jamajskich brzmień zagra też zespół Dubska. Wystąpi pierwszego dnia festiwalu Summer Fall. Ich album „Avokado” był wielkim sukcesem na polskiej scenie reggae i przez kilka miesięcy nie schodził z listy przebojów radiowej „Trójki”. Płyta „Dubska Division” z Gerbertem Moralesem, założycielem kultowej rosyjskiej formacji Jah Division, ojcem rosyjskiego reggae cieszyła się dużym powodzeniem. Dubska w sumie ma na koncie cztery krążki. Zespół często koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. w Rosji, Czechach, Niemczech, Grecji i Austrii.

Podczas festiwalu Summer Fall zagrają też m.in. Hey, TSA, Brygada Kryzys i Neuronspoiler. Pojawią się także Acid Drinkers i Farben Lehre, zespoły które w ramach koncertów zaprezentują na scenie głównej premierowe kawałki ze swoich nowych albumów: „La Part Du Diable” i „Achtung 2012”. Dla uczestników festiwalu przewidziano pole namiotowe, bogatą ofertę gastronomiczną oraz wiele pozamuzycznych atrakcji.

Summer Fall Festival, Płock, plaża nad Wisłą, 8 i 9 września, wstęp wolny, pole namiotowe darmowe, www.summerfall.pl, www.facebook.com/SummerFallFestival


opublikowano: 2012-08-17
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 16:00
Sound''n''Grace świątecznie!
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Sny o miłości
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Sound''n''Grace świątecznie!
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:15
Dalajlama. Przez mądrość do szczęścia
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 21:10
Błysk diamentu śmierci
26 grudnia 2025 (piątek), godz. 21:20
Pierniczek okrutniczek
27 grudnia 2025 (sobota), godz. 15:30
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
27 grudnia 2025 (sobota), godz. 15:30
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
27 grudnia 2025 (sobota), godz. 15:40
Na samym dnie
Polityka Prywatności