19 maja 2012 (sobota)
(Archiwum)

Wielka Wystawa Piłkarska zaprasza na Noc Muzeów!

19 maja Wielka Wystawa Piłkarska zaprasza na nocne zwiedzanie. Tego dnia ekspozycja będzie czynna jak co dzień od g. 9 do g. 18, oraz dodatkowo, w ramach Nocy Muzeów, od g. 18 do g. 24. Na zwiedzających czekają fascynujące eksponaty i ciekawostki ze świata futbolu, a wszystko w nocnej aurze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wśród eksponatów znajdują się proporce meczowe, trofea, ponad 100 koszulek piłkarskich, m.in. Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Zinedine Zidane, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych. Znajdują się tu także pamiątki udostępnione przez rodzinę Kazimierza Górskiego, trenera Jerzego Engela, buty piłkarskie i piłki z różnych epok oraz liczne pamiątki po Kazimierzu Deynie.

Wystawa jest szczególnie atrakcyjna dla młodych widzów, ze względu na uzupełniające tradycyjną ekspozycję nowoczesne formy multimedialne takie jak konsola Microsoft XBox z kontrolerem ruchu Kinect. Fani sportu mogą sprawdzić swoje umiejętności w interaktywnej Strefie Szybkości Adidas, gdzie można dokładnie zmierzyć swoją prędkość
z piłką na specjalnym torze przeszkód, a następnie porównać się z innymi gośćmi wystawy.

Filmy, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji sprawia, że wystawa jest niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Uwzględnione w ekspozycji są również ciekawostki mogące zainteresować publiczność wykraczającą poza fanów piłki nożnej.

Można się dowiedzieć m.in. jak zmieniała się technologia produkcji strojów piłkarskich a także zrozumieć dlaczego zmienia się tor lotu piłki. Całość wystawy stanowi ekscytującą podróż po świecie futbolu, w którą mogą wyruszyć zarówno najmłodsi jak i starsi kibice oraz ich rodziny.


ostatnia aktualizacja: 2012-05-16
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Mój ogon i ja
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Muzeum Warszawskiej Pragi - Wystawa stała
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:15
Symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
# calineczka oj da na
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
Centrum Interpretacji Zabytku - Wystawa stała
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
Muzeum Warszawy - Wystawa główna
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
Stand-up Magic dla całej rodziny!
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 12:00
Mój ogon i ja
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 12:00
SZOP MÓWI STOP
Polityka Prywatności