8 grudnia 2011 (czwartek), godz. 18:00
(Archiwum)

CSI po polsku, czyli genetyka na sali sądowej

Czy seriale kryminalne wpływają na pracę ekspertów sądowych? Jak interpretować wyniki badań DNA? Odpowiedzi na te pytania dostarczą Horyzonty poznania SWPS . Kolejne spotkanie z cyklu już w najbliższy czwartek 8 grudnia o godz. 18.00 w warszawskiej siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31. Wstęp wolny.

Tym razem gościem uczelni będzie profesor Tadeusz Dobosz, jeden z pionierów wprowadzenia technologii badań DNA do polskiej medycyny sądowej. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przebiegała historia badań DNA, na czym polega medycyna sądowa oraz na jakie cechy wskazuje badanie DNA mieszkańców Wrocławia. Dyskusję poprowadzi Wojciech Eichelberger.

 

Tadeusz Dobosz jest biologiem ze specjalizacją z biochemii, profesorem Katedry Medycyny Sądowej i kierownikiem Zakładu Technik Molekularnych Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie zajmuje się genetyką sądową oraz medycyną molekularną.

 

„Horyzonty poznania SWPS' to nowatorski cykl comiesięcznych otwartych spotkań z wybitnymi naukowcami z Polski i zagranicy organizowany przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Zaproszeni goście to przedstawiciele nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych, którzy wpisują się w interdyscyplinarny profil uczelni. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Gościem styczniowego spotkania będzie profesor Tadeusz Gadacz, filozof i religioznawca. „Horyzonty poznania SWPS” z jego udziałem już 19 stycznia o godz. 18.00.

 

Więcej informacji: www.swps.pl/horyzontypoznania.

dodane przez swps


ostatnia aktualizacja: 2011-12-06
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 21:30
Climax
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 17:30
Do nieznanej ziemi
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 18:00
Amadeusz
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 19:30
Gunda | Filozoficzny Klub Filmowy
23 grudnia 2025 (wtorek), godz. 21:00
Pierniczek okrutniczek
24 grudnia 2025 (środa), godz. 16:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
Polityka Prywatności