27 września 2011 (wtorek)

Miłośnie i filmowo na Wieniawskim

kategoria: koncerty

W sobotę 24 września na 46. międzynarodowym Festiwalu Wieniawskiego usłyszymy wyjątkowy koncert. Razem z Krzysztofem Jakowiczem i zespołem „Kameleon” udamy się w muzyczną podróż pełną miłości i filmowych szlagierów

Na wyjątkowe i bezpłatne spotkania w Szczawnie-Zdroju pełne urokliwych dźwięków zapraszają Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Teatr Zdrojowy i Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój. Festiwal zainauguruje 23 września o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym koncert w wykonaniu „Klassik Modern” z Jeleniej Góry. Dzień później o godz. 17.00 w sali owalnej Domu Zdrojowego usłyszymy Janko Raszetę z kwartetem „Continuo”. Niezwykle zapowiada się wieczorny koncert. - „Miłośnie i filmowo” to nowy program maestro Krzysztofa Jakowicza, w którym towarzyszy mu zespół Kameleon, specjalizujący się w muzyce teatralnej i filmowej – mówi Adam Piwek z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. – Artyści nagrywali muzykę m.in. do filmów “Lejdis”, „Dziupla Cezara”, „Tango z aniołem” czy „Kameleon”. Taki profil był nie bez znaczenia, bo w nowym programie znajdują się arcydzieła muzyczne ze światowego kina. Wszystkie utwory zabrzmią w nowych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego.
Usłyszymy m.in. "As time goes by", "Gone with the wind main theme", "Where do I begin", "Lejdis tango", "The Godfather Suite", "Besame mucho", "Mesecina", "Całuję twoją dłoń, Madame", "W małym kinie", "Libertango". W koncercie, który rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym wezmą udziął Krzysztof Jakowicz i zespół Kameleon w składzie: Mariusz Jeka – klarnet, saksofon, Radosław Kiszewski – trąbka, Bartłomiej Krauz – akordeon, Piotr Maślanka – perkusja, Paweł Stankiewicz – gitary, Maciej Szczyciński – kontrabas, Hadrian Filip Tabęcki – fortepian.

Gwiazdą koncertu będzie maestro Krzysztof Jakowicz – skrzypek i pedagog, który ukończył liceum muzyczne we Wrocławiu. Na przełomie lat 50. I 60. Studiował wiolinistykę w Państowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie, gdzie zusykał dyplom z wyróżnieniem. Potem wyjechał na studia do Stanów Zjednoczonych. W 1962 r. Zdobył III nagordę i nagrodę specjalną Henryka Szerynga na IV międzynarodowym konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Prowadzi aktywne życie koncertowe, wystepując z jako solista z English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, Wiener Symphoniker, Bamberger Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, ORTF z Wiednia. Jest aktualnie profesorem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i profesorem gościnnym na SOAI uniwersytecie w japońskiej Osace.

Zespół “Kameleon” został w wyniku ustabilizowania się składu stałych muzyków współpracujących ze scenarzystą i muzykiem Hadrianem Filipem Tabęckim, zespół dość późno - bo 26 kwietnia 2002 roku obrał sobie nazwę „Kameleon” - na cześć filmu pod tym samym tytułem, do którego muzykę wykonywali przyszli członkowie zespołu. Dorobek obejmuje w zasadzie wszystkie dziedziny muzyki – od muzyki klasycznej po muzykę rockową, od piosenki i muzyki do spektakli i filmów po eksperymentalne happeningi artystyczne. Kameleon specjalizuje się w interpretatorskim mocno improwizowanym i wirtuozowskim stylu akompaniamentu, jak i twórczemu wykonywaniu muzyki instrumentalnej.


ostatnia zmiana: 2011-09-13
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 17:30
Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 18:30
Justyna Galant - Koncert chopinowski / Chopin concert
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
07 listopada 2024 (czwartek), godz. 19:00
prof. Maria Szyszkowska - Kilka ważnych słów, czas..
 
Polityka Prywatności