26 lipca 2011 (wtorek)
(Archiwum)

Letni Przegląd Laboratorium Dramatu

Laboratorium Dramatu przestaje być miejscem, a staje się lotną ideą i metodą twórczą realizowaną na dwóch scenach – w Teatrze Na Woli i na Scenie Przodownik przy Olesińskiej 21. W lipcu zaprasza na przegląd swoich spektakli.

Laboratorium Dramatu to idea teatru opartego na współczesnej dramaturgii. Spektakle adresuje do ludzi szukających w teatrze ciekawych opowieści i inspiracji intelektualnej. Metoda Laboratorium opiera się na idei "open source", czyli włączeniu w proces powstawania dramatu aktorów, reżyserów, specjalistów i widzów, a w proces powstawania spektaklu – autora. Dotychczasowa siedziba Laboratorium przy Olesińskiej od pierwszego dnia Przeglądu zmienia nazwę na "Scena Przodownik".

Laboratorium pokaże 16 spektakli. Połowa to premiery tego sezonu – "Nasza klasa" i "Amazonia" z Teatru Na Woli oraz - grane przy Olesińskiej 21. - "Medea", "Stephanie Moles...", "Rekonstruktor", "Sex Machine" i "Ismena. Nieopisana siostra". Festiwal otworzy prapremiera sztuki Piotra Rowickiego "Baden Baden" w reżyserii Aldony Figury i z udziałem m.in. Anny Gajewskiej, Moniki Niemczyk, Przemysława Sadowskiego i Mirosława Zbrojewicza. Poza tym Kabaret Na Koniec Świata – wspólny projekt aktorów, dramatopisarzy, reżyserów i muzyków.

Tradycyjnie Letni Przegląd LD można nazwać festiwalem aktorskim. Na obu scenach zobaczymy między innymi: Izabelę Dąbrowską, Joannę Jeżewską, Krystynę Tkacz, Julię Wyszyńską, Stanisława Brudnego, Leszka Lichotę, Łukasza Lewandowskiego, Janusza R. Nowickiego, Krzysztofa Stelmaszyka i  Zdzisława Wardejna.

Program Przeglądu na stronach: www.teatrnawoli.pl i www.labodram.pl


ostatnia aktualizacja: 2011-06-08
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 09:00
Muzeum Warszawskiej Pragi - Wystawa stała
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 09:00
Muzeum Warszawy - Wystawa główna
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 10:00
Ekipa Świata
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 10:00
Pchła Szachrajka
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 10:00
SZOP MÓWI STOP Bilety dla grup tel.: 797 608 101
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 10:00
Wystawa stała: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 17:30
Strefa interesów
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 19:00
AKADEMIA ATENEUM GABRIELA MUSKAŁA
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 19:00
Chłopki
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
14 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 19:00
Co po Grace?
Polityka Prywatności