21 maja 2011 (sobota)
Absolwenci ekonomii i informatyki na tle wymagań pracodawców
21 maja 2011 r. w Uczelni Vistula (d. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Sylwetka absolwenta studiów wyższych o profilu ekonomiczno-informatycznym na tle oczekiwań pracodawców”.
Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele wielu znanych korporacji m. in. Microsoft, Aster, Sequence, Saint-Gobain Dystrybucja Budowlana, MT Polska, Home Broker Doradcy Finansowi, Misters Audytor, Almares - Instytut Doradztwa i Badania Rynku, ITD Polska. Organizatorem konferencji jest działające na Wydziale Ekonomii i Biznesu Międzynarodowego Studenckie Koło Naukowe SENKES.
Konferencja skierowana jest do studentów i absolwentów szkół o profilu ekonomiczno-informatycznym oraz do przedsiębiorców działających w tym sektorze. Wydarzenie podzielone zostało na 4 sesje tematyczne. Pierwsza sesja prezentuje sylwetkę absolwenta szkół wyższych na tle wymagań pracodawców, o których opowiedzą m. in. Aleksandra Łukaszewicz, (Prezes Zarządu Home Broker Doradcy Finansowi Sp. z o. o.), Barbara Misterska-Dragan (Prezes Zarządu Misters Audytor Sp. z o. o.) oraz Joanna Szybisz (Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Saint-Gobain Dystrybucja Budowlana Sp. z o. o.).
Podczas drugiej sesji poświęconej m. in. analizie sytuacji studentów i absolwentów uczelni wyższych na rynku pracy, głos zabiorą przedstawiciele Koła Naukowego SENKES, Jan Kleczkowski (Academic Program Manager Microsoft Sp. z o. o.), Rafał Brona (Dyrektor Departamentu IT Aster Sp. z o. o.) oraz Remigiusz Czerniej (Prezes Zarządu SEQUENCE Sp. z o. o.).
W trakcie trzeciej sesji zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania przez absolwentów Akademickich Inkubatorów Przedsiębierczości, o których opowiedzą m. in. Rafał Kozłowski (Członek Zarządu ITD Polska Sp. z o. o. Grupy Asseco) oraz Michał Misztal (Dyrektor AIP w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Koordynator Punktu Biznesowego AIP w Uczelni Vistula). Czwarta sesja poświęcona zostanie „Filozofii i praktyce Kung-Fu w życiu osobistym i biznesie” o czym opowie Marcin Jóźwiak z Akademii Tradycyjnego Hung Gar Kung-fu.
Podczas konferencji odbędą się otwarte spotkania z pracodawcami, w trakcie których studenci będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu pracy, opowiedzieć o barierach, z jakimi spotykają się w trakcie procesów rekrutacyjnych. Przedsiębiorcy zaś zaprezentują ofertę rozwoju zawodowego skierowaną do absolwentów oraz metody rekrutacji, wykorzystywane w procesie pozyskiwania pracowników, jak również wskażą najczęściej popełniane przez kandydatów błędy. Przedstawiciele Koła Naukowego SENKES przeanalizują sytuację studentów i absolwentów uczelni wyższych na rynku pracy.
Konferencja będzie wspaniałą platformą komunikacji pomiędzy pracodawcami, a studentami i absolwentami szkół o profilu ekonomiczno-informatycznym. Studenci i pracodawcy będą mogli poznać wzajemne oczekiwania, co mam nadzieję przyczyni się do zwiększenia efektywności procesów rekrutacyjnych
w przyszłości – komentuje organizator konferencji, opiekun SKN SENKES, mgr inż. Miłosz Stanisławski, Pełnomocnik Rektora Uczelni Vistula ds. studentów zagranicznych.
Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny.
ostatnia zmiana: 2011-05-18