04 kwietnia 2011 (poniedziałek)

Raz, Dwa, Trzy dwukrotnie w Teatrze BAJKA!

kategoria: koncerty

Liczne nagrody, kilkaset tysięcy sprzedanych albumów, statusy „platynowych” płyt, kilkanaście koncertów każdego miesiąca w kraju i zagranicą. Zespół Raz, Dwa, Trzy od 20 lat odnosi niebywałe sukcesy zdobywając uznanie krytyki oraz wzbudzając zachwyt wśród najbardziej wymagającej publiczności.

4 kwietnia 2011 roku o godz. 18.00 oraz 21.00 na scenie Teatru Bajka artyści zaprezentują akustyczny koncert podczas którego wykonają najpopularniejsze utwory w wyjątkowych aranżacjach.

Zespół Raz Dwa Trzy rozpoczął działalność w 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrał pierwszy koncert właśnie w tym mieście w klubie "Zatem". Wiosną tego samego roku wziął udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie "Debiuty" i otrzymała "Wyróżnienie".
W kolejnych latach zespół brał udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu. Na początku lat 90. został zaproszony również na festiwal w Jarocinie. Zdając sobie sprawę z trudności z jakimi krytyka oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze, które mogły w dyskretny sposób zainteresować odbiorcę muzyką i treściami zagranymi i wyśpiewywanymi przez muzyków. I tak najpierw mieliśmy do czynienia z "landszaftami muzycznymi" (debiutancka, analogowa płyta "Jestem Polakiem", "To ja"), następnie "happy spirit" - płyta "Cztery" i "Sufit", "bridge music" na płycie "Niecud”. Ten szczególny, zdystansowany rodzaj egzystencjalizmu poparty elementami sympatii do szeroko pojętej ludzkości charakterystyczny dla twórczości Adama Nowaka, dziennikarze usiłowali porównywać z innymi wykonawcami, co nie zawsze oddawało sens przekazu prezentowanego przez zespół. Nietypowe instrumentarium i wyjątkowe dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka kojarzyły się z piosenką napisaną w Paryżu, usłyszaną w Warszawie, gdzieś w drodze do Moskwy.

Zespól na płytach "Cztery" (nominacja do Fryderyków) i "Sufit" nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Tak wzbogacone albumy zyskały sympatię szerszej, nie tylko związanej z tak zwanym nurtem „piosenki studenckiej”, publiczności. Pojawiły się teledyski, programy i koncerty telewizyjne (TVP, Polsat, Canal+), które w znaczny sposób przyczyniły się do wciąż rosnącej popularności.
Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie "Trójki" zespół przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Została również nominowana do Fryderyków 2002 w osobliwej kategorii "Muzyka Popularna".

Rok później ukazuje się studyjny, autorski album "Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntowuje pozycję zespołu "Raz Dwa Trzy" na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. Za tę płytę "RDT" nominowany jest do Fryderyków'2003 aż w siedmiu kategoriach. Otrzymuje pięć statuetek - w kategorii "Muzyka Alternatywna" za "Piosenkę Roku", "Produkcję", "Teksty", "Płytę Roku", "Grupę Roku". Płyta rozeszła się do tej pory w ponad stutysięcznym nakładzie i zyskała status płyty "platynowej".
W marcu 2007 roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotowuje program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty koncert premierowy w czasie Festiwalu powoduje, że 10 czerwca zespół nagrywa koncertowy materiał płytowy z piosenkami Mistrza. Od premiery płyty we wrześniu 2007 album osiągnął status Podwójnej platyny sprzedając się w ilości ok. 70 tys. Egzemplarzy.

Podczas kwietniowej Gali Fryderyki 2008 zespół otrzymał dwa wyróżnienia – w kategorii „Zespół Roku”, oraz statuetkę za Płytę Roku w kategorii „POP”. W międzyczasie redakcja Tygodnika Przekrój uhonorowała grupę tytułem „Fenomen Roku 2007”. Firma „Empik” uhonorowała zespół nagrodą „Asa Empiku” za najlepszą sprzedaż fonogramów w 2007 roku. W lipcu 2008 grupa wygrała kategorię TOP na Festiwalu "Top-Trendy" za największą ilość sprzedanych egzemplarzy płyty "Raz, Dwa, Trzy - Młynarski" w 2007 roku.

Skład zespołu: Adam Nowak – gitara, śpiew, Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, Mirek Kowalik – gitara basowa.
Więcej informacji o Raz, Dwa, Trzy znajdziesz na: http://www.facebook.com/ZespolRazDwaTrzy, http://www.zespolrazdwatrzy.pl/

Występ zespołu w warszawskim Teatrze Bajka odbędzie się w ramach cyklu koncertowego „Sounds of Bajka”.
Bilety w cenie 69-129 zł do nabycia w kasie Teatru Bajka w Warszawie: tel. 22 826 69 66, ul.Marszałkowska 138, www.teatrbajka.pl, w salonach EMPiK oraz na www.ticketpro.pl, www.eBilet.pl, www.ticketonline.pl, www.eventim.pl.


ostatnia zmiana: 2011-03-31
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Natalia Niemen - piosenki z duszą!
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Wirtuoz i Małgorzata - koncert Waldemara Malickiego
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 20:00
Giolì & Assia: Resurrection World Tour | Warszawa
Polityka Prywatności