22 marca 2011 (wtorek), godz. 21:00
(Archiwum)

IMMANU EL (Szwecja) @ Hydrozagadka

22.03 (wtorek) IMMANU EL (Szwecja) start: 21.00 wstęp: 20/25 zł

Immanu El to młody szwedzki zespół wyróżniający się oryginalnym brzmieniem – mieszanką  dynamicznych gitar, klawiszowych przestrzeni, zniewalających wokali i klimatu północy. Ich muzyka to szerokie spektrum harmonicznej ekspresji i przełamań dynamiki. W początkach działalności Immanu El był zespołem silnie zasłuchanym w postrocku i muzyce eksperymentu. Z czasem doszły do tego inspiracje popem. Z miksu wpływów wykluł się wyjątkowy styl grupy – fundament wydanego cztery lata temu debiutanckiego albumu.

Zespół założył w 2004 roku wówczas 16-letni Carl Strangberg – wspólnie ze swoim bratem bliźniakiem, Perem, i wieloletnimi przyjaciółmi, Michaelem Perssonem i  Emilem Karlssonem. Przez następny rok zamykali się w starej stajni na wsi niedaleko rodzinnego Jonkoping i grali atmosferyczny pop. Po skończeniu liceum przenieśli się do Gothenburga, podpisali kontrakt z And The Sound Records i poszerzyli skład o dwóch nowych członków, Davida Lillberga i Jonatana Josefssona. Zarówno wydany w 2007 roku debiut zespołu, „They'll Come, They Come”, jak i występy na żywo zebrały najlepsze recenzje w różnych zakątkach świata.
 
Nie zmieniły się ambicje –  by stworzyć coś urzekającego, pięknego, niecodziennego. Zmieniły się narzędzia. Bo chłopcy dorośli, a wraz z nimi dojrzała ich muzyka, dziś mocniejsza i jeszcze bardziej unikatowa.

W skład zespołu wchodzą
Claes Strängberg - vocals, guitar
Per Strängberg - guitar
Michael Persson - drums
Emil Karlsson - bassguitar
David Lillberg - keyboards, guitar, samples

www.myspace.com/immanuelband

dodane przez hydro666


ostatnia aktualizacja: 2011-03-16
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 17:15
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 17:40
Dziewczyna Piętaszek
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 18:00
Delicatessen
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
„Trzewiokracja” – czyli impro z Michałem Rusinkiem
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
#Na_Dorosłego
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
23 i pół godziny
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
JIM E. BROWN | WARSZAWA
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Klub Kawalerów
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Koncert Gongów Tybetańskich
Polityka Prywatności