Zapraszamy na akcję artystyczną w reżyserii Pawła Passiniego , skupioną wokół zjawiska fali i jej wpływu na nasze życie codzienne. W programie m. in.: taniec z falą, symfonia na stare odbiorniki radiowe, liczne eksperymenty, spektakl teatralny. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia jednego z przyszłych eksponatów Centrum Nauki Kopernik Posolonego stołu .
Centrum Nauki Kopernik zaprasza na interaktywny spektakl w reżyserii Pawła Passiniego, który odpowie na pytania, czym jest zjawisko fali i w jaki sposób wpływa ono na naszą rzeczywistość.
Uczestnicy łączącej naukę i sztukę akcji wspólnie stworzą „falę przeciwpowodziową” oraz postarają się odnaleźć swoją „częstość ulubioną”. Każdy będzie miał możliwość, aby przyczynić się do powstania niezwykłego dźwiękowego gabinetu krzywych luster. Głównym motywem wydarzenia jest wynalezienie radia przez Guglielmo Marconiego. Uczestnicy spektaklu spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie i zrozumieć, jak to się dzieje, że możemy porozumiewać się, zarówno będąc blisko, tuż obok siebie, jak i wtedy, kiedy dzieli nas duża odległość. Pomogą im w tym instalacje i eksponaty, pozwalające m.in. tworzyć figury Chladniego – wśród nich znajdzie się Posolony stół, czyli jeden z przyszłych eksponatów Centrum Nauki Kopernik.
W przestrzeni kina rozstawionych zostanie kilka urządzeń emitujących dźwięki, np. theremin, skonstruowany przez rosyjskiego wynalazcę Lwa Teremena, a także syntezatory, mikrofony, słuchawki i kilka systemów nagłośnieniowych. Można będzie odbyć akustyczną podróż do wnętrza ciała, nagrać i przetworzyć dźwięki bijącego serca albo wykorzystując dźwięki „ożywić” materię. Eksponaty pozwolą zobaczyć swój głos, wysłuchać symfonii na stare odbiorniki radiowe czy „rozmawiać” z kosmosem.
Zapraszamy w niedzielę 18 lipca do warszawskiego kina Wars ( Rynek Starego Miasta 5/7), między godz. 14 a 20. Wstęp wolny.
Spektakl jest częścią projektu Serial XIX > XXI, zapowiadającego otwarcie Centrum Nauki Kopernik jesienią 2010 roku.
dodane przez marrrta