8 sierpnia 2010 (niedziela)
(Archiwum)

Jeszcze bardziej martwa natura

DOMOTEKA, prestiżowe centrum wyposażenia wnętrz, które skupia pod jednym dachem 80 salonów oferujących piękne meble i akcesoria, zaprasza na budzącą skrajne emocje wystawę zdjęć Lidii Popiel.

Warszawskie Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka od dawna edukuje swoich klientów i gości, czym jest design i sztuka. Poza salonami oferującymi piekne, wysokiej jakości meble i akcesoria mieści pod swoim dachem także arteria:: gallery, gdzie regularnie odbywają się wystawy zarówno młodych, jak i uznanych artystów, a także prezentacje historii światowego wzornictwa. Już w lipcu będzie można obejrzeć niesamowite fotografie Lidii Popiel, która już 5 lipca br. otworzy swoją wystawę w Domotece.

Lidia Popiel, kobieta, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Była modelka, uznana przez miesięcznik Home&Market za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, zawodowo zajmuje się fotografią  od 1985 roku. Pracowała między innymi dla magazynów Pani, Sukces czy Zwierciadło. Pasja stała się dla niej zawodem, obecnie Lidia wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Czas poza fotografowaniem wypełnia jej działalność na rzecz fundacji Polska jest kobietą. Jest także przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Obecnie zajmuje się rozwojem swojego autorskiego portalu, fineLIFE.pl, magazynu dobrego życia.
Pomysł sfotografowania owoców w stanie rozkładu narodził się z niechęci do wyrzucania jedzenia. Lidia mówi wprost: „Wkurza mnie wyrzucanie jedzenia: masowa produkcja żywności i pozbywanie się jej tonami przy głodzie nękającym wiele rejonów świata.

Sfotografowałam nie nadające się do spożycia śmieci, które nie mogą mieć już innego zastosowania”. Zdjęcia spleśniałych cytryn, szparagów czy winogron pełne są artyzmu. Żywe kolory, bliska perspektywa wykonania zdjęcia daje zupełnie nowy pogląd na kwestie zepsutego jedzenia.

Patronem wystawy jest fineLIFE.pl.
Lidia Popiel „Jeszcze bardziej martwa natura”
8 lipca - 8 sierpnia 2010r.

arteria:: gallery
Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA
Ul. Malborska 41
03-286 Warszawa


ostatnia aktualizacja: 2010-07-07
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 09:30
Pociąg RETRO (odjazd o 10:30)
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 10:15
Symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 10:30
Wagon Zagadek | Wystawa interaktywna
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 11:00
Calineczka
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 11:00
Czerwony kapturek
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 11:00
Magiczna walizeczka
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 11:00
W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 12:00
Katedralne Koncerty Organowe oraz zwiedzanie podziemi
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 14:30
Wyścigi konne na Torze Służewiec - Sezon 2026
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 15:00
X-lecie na BIS
13 czerwca 2026 (sobota), godz. 16:00
ARTBAT pres. Upperground Poland 2026
Polityka Prywatności