22 kwietnia 2010 (czwartek), godz. 23:00

Kombajn do Zbierania Kur Po Wioskach @ Hydrozagadka

Już w najbliższy czwartek 22 kwietnia, Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach w Hydrozagadce.

22.04 (czwartek)

Kombajn do Zbierania Kur Po Wioskach

start:21.00
wstęp:18/23 zł


bilety w przedsprzedaży dostępne w klubie lub pod numerami telefonu 505-849-386 i 502-070-916


Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach

Organizm o tej nazwie powstał w 2001 roku na jednej z polskich, przykrytych śniegiem wiosek o nazwie Nowy Dworek. Założycielem zespołu był Tomasz Brażewicz-Dosiółko, a wraz z nim Marcin Zagański, Artur Mazur i Leszek Łątkowski, czyli ludziki, które po prostu się spotkały... Rok później do grupy dołączył Paweł Koprowski.

Początkowo nie mieli wielkich planów. Celem była zamiana chemicznych doświadczeń, które wciągają do środka, na doznawanie rzeczywistości i opisywanie jej językiem nutek i literek oraz manipulowanie realnością i uelastycznianiem jej dźwiękami - literkami tak, by była jak najbardziej znośna i przyswajalna... Jeśli chodzi o inspiracje muzyczne i założenia w stosunku własnej muzyki, zawsze były one tak samo różne, jak sami członkowie zespołu i nie ograniczały się do jednego nurtu. W dużej mierze tworzenie i granie uzależnione było i jest od stanów i emocji, w jakim znajduje się pięciu chłopców z dynamitu.

Nazwa, która stała się przyczyną milionów znaków zapytania, jest odzwierciedleniem maszyny do wymiany i zbierania uczuć, wrażeń, myśli oraz przetwarzaniem ich na swój własny język. Mechanizm ten pomaga w odkodowaniu własnego świata, buntując się jednocześnie przeciwko uniwersalnej dosłowności doznań każdego ludzika na tym świecie. Poprzez swą alogiczność ma uaktywniać uczucia i myśli nienazywalne i niedotykalne do tej pory przez Odbiorcę, a przede wszystkim wzbudzać cokolwiek, co posiada zabarwienie emocjonalne, a nie jest tylko automatyzacją codziennego odczuwania.

Od początku zespół dużo koncertował po mniejszych lub większych wsiach tego kraju. Przekazując światu kawałek siebie, brał również udział w wielu przeglądach i festiwalach. W roku 2001 na pierwszym przeglądzie amatorskich zespołów rockowych K.D.Z.K.P.W. zajmuje pierwsze miejsce. W roku 2002 zdobywa tytuł Najlepszej Osobowości Scenicznej na 'Rock Gorzów Festiwal' i pierwsze miejsce na 'Festiwalu Amatorskich Zespołów w
Gnieźnie'. W roku 2003 wygrywa 'Jeleniogórską Ligę Rocka', a w związku z ufundowaną nagrodą, w podkrakowskim studiu 'Amadeusz' nagrywa debiutancki maxisingiel 'Ćwa'. Tego samego roku zajmuje jeszcze pierwsze miejsca na 'Rock Gorzów Festiwal' i 'Festiwalu Rockowym w Węgorzewie' oraz wygrywa zielonogórski Festiwal 'Rock Nocą'. Dodatkowo zespół zostaje umieszczony na składance 'Rockowe ogródki 2003' oraz dzięki. Piotrowi Kaczkowskiemu na składance 'minimax.pl' z utworem 'Połączenia'.

W roku 2004 umiera perkusista Leszek Łątkowski, od zespołu odchodzi również basista Artur Mazur. Chłopcy zamykają się w piwnicy, próbując nawiązać jakikolwiek kontakt ze światem. Od tej pory K.D.Z.K.P.W. ma swojego Anioła - Lesia... Zespół w składzie: Marcin Zagański (voc), Paweł Koprowski (git), Tomasz Brażewicz-Dosiółko (git) i Michał Dziekan
(bas), rejestruje materiał na płytę 'Ósme piętro' w Studiu Im. Adama Mickiewicza we Wrześni. Przy tworzeniu płyty gościnnie biorą udział: Michał Gos ( Oczi Cziorne, Mazzol, Lachowicz) i Maciej Cieślak ( Ścianka). Gotowy materiał, wydany przez firmę 'Offmusic', pod patronatem radiowej Trójki ukazuje się w sklepach 17 stycznia 2005 roku. Premierę albumu poprzedza koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. W tym samym czasie do zespołu dołącza Piotr Walorski, na stałe zasiadając za bębnami. Płyta zbiera bardzo dobre recenzje krytyków jak również samych odbiorców.

Swoje sukcesy zespół w dużej mierze zawdzięcza Piotrowi Kaczkowskiemu oraz Piotrowi Stelmachowi z radiowej Trójki, którzy to nie poddali się klasyfikacji zespołu ze względu na nazwę i sukcesywnie prezentowali materiał już od 2003 roku. Dowodem tego jest ponowne umieszczenie K.D.Z.K.P.W. na kolejnej składance Piotra Kaczkowskiego 'minimax.pl 2' z utworem 'Warszawa' w 2005 roku.

Jesienią 2006 roku nakładem Polskiego Radia SA ukazała się kolejna płyta K.D.Z.K.P.W. 'Lewa strona literki M', która zachwyciła odbiorców. Singiel promujący płytę przez długi czas utrzymywał się w czołówce listy przebojów Marka Niedźwieckiego, debiutując na 28. miejscu, jako najwyżej notowana nowość listy. W latach 2006-2009 zespół intensywnie koncertował gromadząc coraz szerszą rzeszę fanów. W wakacje 2007 roku podbił wszystkie ważniejsze festiwale: Heineken Opener Festiwal, Festiwal w Jarocinie i Union of ROck w Wegorzewie, na którym w 2009 roku po raz kolejny otrzymali nagrodę publiczności. W 2010 rok Kombajn do zbierania kur po wioskach wkroczył ze zmienionym składem i nowym materiałem w plecaku...

Aktualny skład:
Marcin Zagański – śpiew, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe (2001-)
Paweł Koprowski – gitara, perkusja (2001-)
Tomasz Piechowiak – perkusja (2009-)
Witek Przepióra – gitara basowa (2006-)
Tomek Śliwka - gitara (2009-)

dodane przez hydro666


ostatnia zmiana: 2010-04-19
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 17:45
Teleturniej na żywo ze znajomymi! Gra dla nawet 12 osób w Quiz Mate
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Natalia Niemen - piosenki z duszą!
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 19:00
Wirtuoz i Małgorzata - koncert Waldemara Malickiego
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 20:00
Giolì & Assia: Resurrection World Tour | Warszawa
Polityka Prywatności