8 marca 2010 (poniedziałek), godz. 18:00
(Archiwum)

Dziewczyny na Dzień Kobiet

kategoria: koncerty

Poznaj Dziewczyny z sąsiedztwa ! To debiutancki krążek zespołu Dziewczyny . Anna Karamon i Aleksandra Nowak nie mieszczą się w muzycznych szufladkach. Oscylują pomiędzy bluesem, baba-riba*jazzem (miano nadane muzyce zespołu przez Wojtka Olszaka w programie Hit Generator) i rock'n rollem. Tyle teorii.

Premierze płyty towarzyszy specjalny koncert. Na jaką nutę śpiewają „Dziewczyny”, przekonamy się nieprzypadkowo w Dzień Kobiet - 8 marca 2010r. o 18.00.
Empik Junior Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122, duża scena na I. piętrze WSTĘP WOLNY!!!



O zespole „Dziewczyny”
Na początku (rok 2008) był duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak. Od marca 2009 – już zespół. Wśród osiągnięć duetu można wymienić m.in. Nagrodę Grand Prix przyznaną przez TVP za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej 2008, liczne nagrody publiczności. W maju 2009 zespół DZIEWCZYNY debiutuje w pełnym składzie, dwukrotnie wygrywając program Hit Generator (TVP 2). Następnie nagrywa klip do piosenki „Chimera”, wypuszcza singiel „NIGDY”, nagrywa płytę oraz kwalifikuje się z piosenką „Cash box” do Krajowego Finału Eurowizji 2010 roku.
Członkowie zespołu to grupa czołowych muzyków sceny jazzowej i rozrywkowej. W swojej dotychczasowej karierze współpracowali i współpracują m.in. z Anną Serafińską, Jose Torresem, Urszulą Dudziak, Olo Walickim, Grażyną Łobaszewską, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Mariką, Moniką Brodką, zespołem Sofa, Stanisławem Sojką, Ewą Bem, Lorą Szafran i wieloma innymi.

SKŁAD:
Anna Karamon, Aleksandra Nowak – wokal
Artur Lipiński – bębny
Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Łochowicz – gitara, banjo
Maciek Matysiak – kontrabas

dodane przez Agata M.


ostatnia aktualizacja: 2010-02-23
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 18:30
Malowanie przy winie w Warszawie!
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
6 lutego 2026 (piątek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
6 lutego 2026 (piątek), godz. 19:00
ELSNER – WIENIAWSKI – STOJOWSKI
6 lutego 2026 (piątek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
6 lutego 2026 (piątek), godz. 19:00
Koncerty przy świecach – Muzyka filmowa
6 lutego 2026 (piątek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
6 lutego 2026 (piątek), godz. 19:00
The Analgos + United Tears | Legionowo
6 lutego 2026 (piątek), godz. 20:30
Koncerty przy świecach – Klasyki Rocka
6 lutego 2026 (piątek), godz. 21:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
7 lutego 2026 (sobota), godz. 11:00
Magia Wyobraźni
Polityka Prywatności