OPPA promuje także młodych, zdolnych bardów, którzy powoli, ale konsekwentnie wspinają się po artystycznych szczeblach. W tym roku są to Sergiusz Stańczuk i Apolinary POlek, którzy wystąpią w Art Club praCoVnia (24 listopada), zaś ich nieco starsi koledzy Adam Andryszczyk i Paweł Szymański. w Domu Kultury Świt (25 listopada).
OPPA promuje także młodych, zdolnych bardów, którzy powoli, ale konsekwentnie wspinają się po artystycznych szczeblach. W tym roku są to Sergiusz Stańczuk i Apolinary POlek, którzy wystąpią w Art Club praCoVnia (24 listopada), zaś ich nieco starsi koledzy – Adam Andryszczyk i Paweł Szymański. – w Domu Kultury Świt (25 listopada).
OPPA – Międzynarodowy Festiwal Bardów powstał w 1978 r. w studenckim klubie Hybrydy. Jego 31-letnia historia splotła się z niełatwą historią naszego kraju i przez to liczba edycji nie pokrywa się z wiekiem festiwalu.
Przez 31 lat swego istnienia OPPA – Międzynarodowy Festiwal Bardów był ojcem chrzestnym takich artystów jak: Andrzej Poniedzielski, Andrzej Garczarek, Jacek Zwoźniak, Ewa Gaworska, Andrzej Brzeski, Jacek Łuczak, Waldemar Chyliński, Marek Tercz, Piotr Bukartyk, Tomasz Opoka, Mirosław Czyżykiewicz, Tomasz Olszewski, Ryszard Makowski, Tomasz Kordeusz, Piotr Bałtroczyk, Andrzej Ozga, a po reaktywowaniu w 1997 r.: Basia Stępniak-Wilk, Waldemar Śmiałkowski, Krzysztof Nurkiewicz, Marek Bartkowicz, by wymienić tylko niektórych. Z OPPA od jego najwcześniejszych lat związani są (lub byli) także: Piotr Bakal (inicjator i szef Festiwalu), Wojciech Bellon, Jan Wołek, Jacek Kaczmarski, Wojciech Jarociński, Grzegorz Tomczak, Grzegorz Bukała, Rudi Schuberth, Stanisław Klawe i wielu, wielu innych.
W recitalach autorskich wystąpią bardowie młodego pokolenia: Sergiusz Stańczuk i Apolinary Polek.
Więcej o artystach:
http://sergiuszstanczuk.isak.pl
http://www.apolinary.pl
Bilety 10 zł do nabycia przed koncertem
Więcej o OPPA i szczegółowy program festiwalu na stronie www.oppa.pl
dodane przez oppa