Studenci Koła Naukowego SAE działającego na Politechnice Warszawskiej zaprojektowali i zbudowali samolot, który zajął 3 miejsce na międzynarodowych zawodach Aerodesign West w Fort Worth w Texasie.
Samolot zbudowany przez grupę 15 studentów Politechniki Warszawskiej podniósł masę 0,8 kg, co dało mu 3 miejsce. Model startował w klasie micro i jest niewielką maszyną o rozpiętości skrzydeł 1,5 m. Sukces jest tym większy, iż był to pierwszy start studentów koła SAE w tej klasie samolotów.
Drużyna pozostaje w Stanach Zjednoczonych na edycję wschodnią zawodów, gdzie zmierzy się miedzy innymi z drużynami brazylijskimi, które od paru lat zajmują czołowe miejsca. W roku 2007 nasza drużyna była bliska przełamania tej dominacji, choć ostatecznie zajęła drugie miejsce - ich samolot podniósł masę zaledwie 2% mniejszą niż model brazylijski. Ponadto po raz pierwszy w historii zmierzy się z inną drużyną z Polski, ponieważ w tym roku swoją reprezentację będzie miał Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej.
Za wody Aerodesign są organizowane przez stowarzyszenie Society of Automotive Engineers (SAE) zrzeszające inżynierów z całego świata. Celem zawodów jest zbudowanie modelu (w jednej z trzech klas) o największym udźwigu, w oparciu o szczegółowy regulamin. Startujące drużyny muszą również przekonać sędziów do słuszności zastosowanych przez siebie rozwiązań podczas prezentacji poprzedzającej zasadnicza część zawodów. Zawody dzielą się na dwie niezależne edycje: wschodnią i zachodnią. Od wielu lat głównym sponsorem zawodów jest firma Lockheed Martin, producent miedzy innymi myśliwców F-16.
Koło naukowe SAE działa na Politechnice Warszawskiej przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa. Drużyny koła startują na zawodach Aerodesign od 1991 roku, wielokrotnie odnosiły sukcesy w tym trzy 1 miejsca pod rząd - wynik ten powtórzyła tylko drużyna z prestiżowej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology (MiT).