W trzy kolejne soboty – 12, 19 i 26 kwietnia – o godzinie 12, w hali sportowej RKS SKRA przy ulicy Wawelskiej 5 w Warszawie, firma Global Partners Investment Fund oraz Klub Sportowy RKS SKRA przedstawią wszystkim warszawiakom projekt „Park Światła”.
Koncepcja dotyczy zagospodarowania ponad 20-hektarowego terenu u zbiegu ulic Żwirki i Wigury oraz Wawelskiej, którego użytkownikami wieczystymi są Global Partners i SKRA. Ponadto od 9 do 22 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki (hol główny – wejście od ulicy Marszałkowskiej) mieszkańcy stolicy mogą oglądać wystawę poświęconą projektowi.
Pod koniec lutego prezentacja projektu „Park Światła” została przedstawiona urzędnikom i radnym Warszawy. Przez trzy najbliższe soboty (12, 19, 26 kwietnia) każdy warszawiak będzie miał okazję sam zapoznać się z projektem oraz porozmawiać na jego temat z przedstawicielami firmy Global Partners Investment Fund oraz klubu sportowego RKS SKRA. Ponadto w holu głównym Pałacu Kultury i Nauki odbywa się wystawa, na której warszawiacy mogą zobaczyć makietę oraz wizualizacje projektu, a także wpisać się do księgi i wyrazić swoją opinię
o „Parku Światła”.
Koncepcja „Parku Światła” zakłada zachowanie ponad 60% terenu pod zieleń i alejki spacerowe oraz przeznacza 20% powierzchni terenu na obiekty rekreacyjno-sportowe.
Przygotowano dwie propozycje zagospodarowania terenu: opcję A z zabudową wyższą, w której proponowane są trzy budynki wysokie oraz opcję B z zabudową niższą o średniej wysokości 9 kondygnacji. Część komercyjna, której realizacja umożliwi przekazanie środków na budowę stadionu i obiektów użyteczności publicznej będzie zlokalizowana wyłącznie wzdłuż ul. Żwirki
i Wigury i zajmie tylko 10% powierzchni całego terenu.
Global Partners Investment Fund proponuje przekazanie wsparcia finansowego w wysokości 180 milionów złotych na światowej klasy wielofunkcyjny stadion lekkoatletyczny oraz inne obiekty użyteczności publicznej przewidziane na tym terenie, które będą należały do Miasta Stołecznego Warszawy oraz RKS Skra. W przypadku wybrania przez władze miasta alternatywnej opcji B, kwota wsparcia finansowego wyniesie 173 miliony złotych. Inwestor nieustannie podkreśla, że przedstawione opcje zabudowy są wyłącznie propozycją i zaprasza władze stolicy do wspólnego wypracowania optymalnej koncepcji.