Re: wizje to trzydniowe (14-16 grudnia) wydarzenie kulturalne (festiwal) w Warszawie promujące sztukę niezależną.
Prezentacja wydarzeń warszawskiej sztuki niezależnej.Re:wizje mają na celu pokazanie szerokiej publiczności, różnych oblicz sztuki offowej. Przez cztery dni, w kilkunastu miejscach w szczególnie kulturotwórczych częściach stolicy będą prezentowane spektakle teatralne, występy tańca współczesnego, koncerty, wystawy, prezentacje filmowe, akty twórcze na żywo. Kilka wydarzeń (w ograniczonym wymiarze ze względu na warunki atmosferyczne) odbędzie się w przestrzeni miejskiej. Program będzie ułożony tak, by każdy uczestnik mógł uczestniczyć w mniej więcej 3 wydarzeniach artystycznych jednego dnia.
Oferta koncertowa, obejmuję interesujące projekty z kręgu niezależnej sztuki muzycznej. Do współpracy zaproszono najciekawsze kluby muzyczne (Łysy Pingwin, Jadłodajnia Filozoficzna, Klub SATURATOR, CAFE KULTURALNA) z Pragi, Woli i Centrum, na co dzień będące naturalnymi miejscami prezentacji i promocji nowych zjawisk muzycznych. Kulminacja tego wielonurtowego „muzycznego święta”, nastąpi na dwóch scenach Pałacu Kultury. Na dużej scenie zagrają „gwiazdy” offu, mała scena poświęcona będzie kameralnym wykonaniom jazzowym.
Zapraszamy do zapoznania się z planem koncertowym festiwalu:
14.12.2007, piątek – godz. 21 - Hatifnats, godz. 22 - Out Of Tune
15.12.2007, sobota – godz. 21.30 - Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Future Sounds Of Asia feat.: Muerti-bishops, Warsaw Gamelan Group (Party: Mantra Mix (DJ Magura + DJ Artybishop)
Łysy Pingwin (ul. Ząbkowska 11)
14.12.2007, piątek – godz. 21 – Astromix La Manche, godz. 23 - Bajzel
15.12.2007, sobota – godz. 21 - Bajzel, godz. 22 - Hot Asterix
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Ikaryzma, godz. 22 - Tomek Lipiński
Saturator (ul. 11 Listopada 22, www.saturator.art.pl)
14.12.2007, piątek – godz. 21 - DJ Baddlover
15.12.2007, sobota – godz. 21 - Street City Nomad, godz. 22 - Mass-Kotki, godz. 23 - SZUm
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Niechęć, godz. 23 - DJ Nicolae Mercescu
14.12.2007, piątek – godz. 22 - Kerd
15.12.2007, sobota – godz. 22 - Kaszebe
16.12.2007, niedziela – godz. 22 - Płyny
Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22)
14.12.2007, piątek – godz. 21 - Muzyka Końca Lata, godz. 22 - Pustki
15.12.2007, sobota – godz. 21 - Times New Roman, godz. 23 – 2000 Dirty DJs
16.12.2007, niedziela – godz. 21 - Tres.b, godz. 23 - Baabunio
Pałac Kultury – mała scena (jazzowa – Goethe) (PKiN Plac Defilad 1)
15.12.2007, sobota – godz. 21 – Dziroqui (Anna Cope), godz. 21.45 - Horny Trees, godz. 23 - Tricphonix
Pałac Kultury – duża scena (marmurowa) (PKiN Plac Defilad 1)
15.12.2007, sobota – godz. 21.45 - Płyny, godz. 23 - Tres.b, godz. 00.15 - Leonoff
Informacje o zespołach:
Hatifnats
Warszawskie trio powstałe w 2006 roku. Jeden z ciekawszych polskich zespołów z kręgu indie. Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne, ale hałaśliwe dźwięki gitary i wysoki, melodyjny głos wokalisty uzupełnione ekspresyjną grą sekcji rytmicznej.
(www.myspace.com/hatifnats)
Out Of Tune
Gitarowa młodzież z Warszawy z delikatną domieszką elektroniki. Polska odpowiedź na wielbiony przez alternatywnie rockandrollową publiczność disco punk. Muzycy powołują się na najróżniejsze inspiracje – od grup psychodelicznych czy krautrockowych, przez punkowe aż do współczesnych zespołów z tak zwanej „nowej fali rocka” takich jak The Rapture czy White Stripes.
(www.outoftune.pl, www.myspace.com/outoftunemusic)
Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
Formacja łącząca niemalże wszystkie gatunki muzyczne występujące na tej planecie, od reggae, ragga, funky, rocka i jazzu do transowego i drum'n'bassowego tętna. Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni to przede wszystkim pasja tworzenia, ale także po prostu dobra zabawa. Ich muzyka zaraża optymizmem i pomaga uwierzyć w to, że wszystko jest możliwe.
(www.ssl.art.pl)
Muerti-bishops
Połączony improwizowany projekt Namaste Soundsys i Artybishops. Eksperymentalny pop zmieni się tego wieczora w muzyczną opowieść pełną egzotycznych rytmów, transowego klimatu i punk-jazzowych improwizacji.
Warsaw Gamelan Group
Waraw Gamelan Group udowodni, że tradycyjna muzyka indonezyjska jest wciąż pełna energii i życia. Dźwięk i harmonie gamelanów od lat inspirują zachodnich artystów: Roberta Frippa, Steve'a Reicha, Lou Harrisona. Niezwykłe, pulsujące utwory wciągną każdego kto ceni sobie egzotykę i klimat.
Mantra-Mix (DJ Magura + DJ Artybishop)
DJ Magura wprowadza w set elementy yin, nawiązując do buddyjskich mantr, łącząc je z fleszbekami z psychodelicznej historii muzyki popularnej. DJ Artybishop przeplata motywy z indyjskich, brazylijskich, japońskich i europejskich metropolii, tworząc energetyczną, miejską mieszankę o charakterze yang.
Bajzel
W skrócie człowiek orkiestra. Przy pomocy loopowanej gitary oraz sampli perkusyjnych tworzy rozbudowany spektakl muzyczny. Na koncercie usłyszymy perkusję, basy, szereg gitar, vocali, flecików, plamy elektryczne i bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Prócz perkusji, całość tworzona jest w czasie rzeczywistym i brzmi jak kilkuosobowa formacja.
(www.myspace.com/bajzel)
Ikaryzma
Zespół zagrał jeden jedyny koncert 15.07.2004 w Jadłodajni Filozoficznej i miał być to pierwszy i ostatni koncert tej grupy. Minęło jednak trochę czasu i pojawiły się nowe pomysły i kompozycje. W skład grupy wchodzą muzycy znani m.in. z zespołu Złodzieje Oklasków, jakkolwiek Ikaryzma gra muzykę o zupełnie innej stylistyce.
(www.myspace.com/ikaryzma)
Tomek Lipiński
Znany jako lider i członek zespołu Brygada Kryzys od 1981 r. Mimo nieregularnej gry i długich przerw, Brygada Kryzys cieszyła się i cieszy nadal dużą popularnością wśród publiczności. Autor muzyki do filmów Władysława Pasikowskiego: „Słodko gorzki” i „Psy II: Ostatnia krew”. Założyciel grup Tilt i Fotoness. W latach 1982-1983 grał również w zespole Izrael.
(www.myspace.com/tomeklipinski)
DJ Baddlover
Prekursor warszawskiej sceny nu rave'u. Rezydent londyńskiego Antisocial, centrum sceny New Rave, okrzykniętego przez Time Out Magazine „liderem opozycji” na mapie alternatywnego Londynu. Jako muzyk brał udział w tworzeniu singla „Eradicate” duetu Basement Jaxx, a w sierpniu tego roku, w remiksi kawałka „Rhythm Drives Me Crazy” szwedzkiej grupy Bodies Without Organs.
(www.myspace.com/httpwwwmyspacecombaddlover)
Dirty Discotheque
Dirty Discotheque, to nazwa cyklu imprez w warszawskim klubie Saturator na których będzie można pobawić się i posłuchać różnych odłamów muzyki electro, od electro-disco począwszy, a skończywszy na electro-punk, tech-house, czy minimalu
Street City Nomad
Karol Suka aka Arkona aka Karel God, znany warszawski undergroundowy artysta nagrał nic nikomu nie mówiąc jeden z najbardziej zaskakujących i wartościowych polskich albumów ubiegłego roku. Tym razem jako Street City Nomad, nakładem Zgniłego Mięsa Rekords, zaatakował surowym i wściekłym cyber acid punkiem przywołującym echa Atari Teengae Riot, acid house'u i industrialu.
Mass-Kotki
Mass-Kotki to kompletne, elektropunkowe szaleństwo. Oprócz specjalnej, wybuchowej mikstury electroclash, punkrocka, nu wave itd. Lady Electra i Katiusza gwarantują sceniczny performance z szałowymi strojami i niecodziennymi rekwizytami. Nieobliczalne gwiazdeczki z Mass-Kotek humorem i energią mogłyby zresztą obdzielić jeszcze tuzin innych grup.
(www.mass-kotki.net, www.myspace.com/masskotki)
SZUm
DJ znany jako Szupla rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 17 lat, zainspirowany dubem i reggae. Udzielał się m.in. w transowym Primitivo oraz punk-industrialnej Dysmorfobii. W międzyczasie działał aktywnie jako performer i kompozytor muzyki do wielu projektów. W 2000 roku założył niezależny label Zgniłe Mięso Rekords, który wydaje płyty z pogranicza alternatywy ostro przyprawionej absurdem absolutnym.
(www.myspace.com/szupla)
Niechęć
Grają dosyć dziwaczną muzykę z pogranicza jazzu. Można w niej znaleźć echa muzyki modalnej, nastrojów cold-wave'owych, free jazzu, nawet Chopina, ale przede wszystkim jest to muzyka improwizowana. Według samych muzyków, ich twórczość znajduje się pomiędzy Joy Division a Coltrane'em, ale nie interesuje ich kopiowanie zachodnich wzorców – chcą grać „po polsku”.
(www.myspace.com/niechec)
DJ Nicolae Mercescu
Wnikliwy obserwator przemian kulturowych w Warszawie. Stały bywalec Warszawskiego Stadionu – prekusor „warszawskiej mody” na poranne aftery z Zupą Wietnamską. Zainspirowany licznymi podróżami po Bałkanach, przybliży nam kulturę muzyczną takich krajów jak Rumunia, Bułgaria, Macedonia, Albania itd.
(www.myspace.com/nicolaemercescu)
KERD
Stylistyczne skrzyżowanie jazzu, elektroniki i dubowo – ambientowych przestrzeni, opartych na solidnych post-rockowyczh korzeniach. W lutym 2006, ukazał się debiutancki album zatytułowany po prostu „KERD”. Obecnie grupa chce promować swoją muzykę na koncertach i dotrzeć do jak najszerszego grona słuchaczy dobrej muzyki w kraju i poza jego granicami.
(www.kerd.pl, www.myspace.com/kerdtheband)
Płyny
Muzyka zespołu to jedyna w swoim rodzaju mieszanka stylów, konwencji i form. Można tu usłyszeć zarówno melodyjny i przyjemny avant-pop, odrobinę rocka, bujające reggae, transowe fazy, trochę kwaśnego jazzu. Wszystko to łączą niebanalne, odrobinę prześmiewcze teksty opisujące zarówno życie w wielkomiejskim tyglu jak i wakacyjne loty i przygody.
(www.plyny.yh.pl, www.myspace.com/plynyband)
Muzyka Końca Lata
Zespół powstał w 2002 r. i na skutek różnych zbiegów okoliczności przybrał ostateczną formę kwartetu. Muzycznie przedstawia się rozmaicie. Czerpiąc z różnych źródeł tka swoje melodyjne piosenki oddając w nich całą gamę uczuć człowieczych. Są tu i rock'n'rolle i bigbity, country ballady, trochę noise'u i deko słodyczy.
(www.mkl.art.pl, www.myspace.com/muzykakoncalata)
Pustki
Powstały latem 1999 w podwarszawskiej miejscowości Ostrówek, gdzie zespół gra i tworzy. Koncerty Pustek są zawsze wyjątkowe. Oprócz piosenek pojawiają się motoryczne improwizacje. Transowa sekcja rytmiczna jest uzupełniana szerokimi plamami gitary, analogowymi klawiszami i nieśmiałym głosem. Energetyczne występy są często jedyną szansą usłyszenia utworów, które nigdy nie znajdą się na żadnej płycie ani nigdy więcej nie będą zagrane na żadnym koncercie.
(www.pustki.pl, www.myspace.com/pustkimusic)
Times New Roman
Times New Roman - czyli Romano Mazzante i Nick Valentino. Dwóch podstarzałych,spoconych chłopaków już od kilku lat doprowadza do wielu nieporozumień w klubach Warszawy, Trójmiasta, Lodzi i Szpęgawska. Fankluby powstają w całej Polsce i mają jeden cel - na koncercie trafić kobiecymi majtkami w głowę wszystko jedno kogo. Jak mawiał Franek - W klubie disco mogę robić wszystko - I tego się trzymajmy.
(www.myspace.com/onlytimesnewroman)
Tres.b
Tres.b to zespół międzynarodowy złożony z obywateli różnych państw, ale mocno związany z Polską. A to za sprawą Misi Furtak, która śpiewa i gra na basie. Wodzi nas ze swoim zespołem w rozmaite rejony: od ballad i romansów spod znaku Suzanne Vega, przez baśnie kojarzące się z Mum czy Sigur Rós, aż po rock'n'rollowe odjazdy, ciążące w stronę new rock revolution.
(www.tres-b.com, www.myspace.com/meetb)
Baabunio
Projekt multiinstrumentalisty Bartka Webera (Baaba, Mitch & Mitch) oraz Michała Bunia Skroka (Ludzie, Dick4Dick, Bassisters Orchestra) zakłada niefrasobliwą zabawę z dźwiękiem o
charakterze bitowo-samplowym na styku dj-ki, live actu, samplingu, improwizacji i kpiny. Muzycy
miksują własne utwory z cudzymi, dokonują zestawień i dekonstrukcji przebojów, w odpowiednich momentach wykorzystując przewrotnie swoje talenty wokalne.
Horny Trees
Utworzona w 2007 roku grupa wybitnych leśników, opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy. Na swej drodze napotykają wiele odmian drzew; jedne hołubią, cenią i darzą szacunkiem, inne gatunki bezlitośnie trzebią. Bielawski, Zemler i Szamburski na niezwykłej leśnej ściółce przy pomocy prawdziwych drewnianych instrumentów wnikliwie wypatrują młodych, unikatowych i rześkich pędów. To właśnie te pełne energii, pożądliwości oraz skrajnego podniecenia sprośne drzewka są dla grupy Horny Trees przedmiotem wyjątkowej fascynacji.
(www.myspace.com/hornytrees)
Tricphonix
Jazz-punkowy skład ulegający notorycznemu rozrostowi. Tricphonix wkrótce wchłonie kolejnych muzyków, bądźcie czujni, bo możecie niebawem dołączyć do tej ekipy! Muzyka Tricphonix to energetyczna mieszanka jazzu, funka, etno, z punkowym zacięciem. Brzmienie zespołu jest wynikiem nietypowego składu instrumentalnego (5 saksofonów, trąbka, puzon, klarnet i mocna sekcja rytmiczna). Aktualnie zespół wydał swój pierwszy album nakładem Slowdown Records.
(www.myspace.com/tricphonix)
Leonoff
Grupa powstała w 2002 roku i zdążyła zagrać kilkadziesiąt koncertów, głównie na terenie Warszawy i okolic. Punktem wyjścia przy tworzeniu są dla muzyków tekst i aranżacje, które pozwalają słuchaczom świetnie się bawić i tańczyć do dźwięków Leonoff. W muzyce tej grupy krzyżują się wpływy takich gatunków jak: nowoorleański jazz lat 30., reggae, rock, avant-pop, house czy yass.
(www.leonoff.dziubaski.com, www.myspace.com/leonoffband)
O projekcie będzie informować specjalna strona internetowa.
www.rewizjewarszawa.pl, www.revisionswarsaw.pl,
Strona będzie zrealizowana w dwóch językach: polskim i angielskim.
Będzie interaktywnym i dynamicznym medium reklamującym wydarzenia i miejsca warszawskiego offu.
Będzie też narzędziem do rezerwacji miejsc na projekty.
Pełna wersja strony internetowej, ze szczegółowym programem, zostanie uruchomiona 2 grudnia 2007 r.