Wystawa malarstwa prof. Antoniego Fałata, rektora Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, laureata wielu prestiżowych nagród, artysty cenionego przez krytyków i miłośników sztuki za stworzenie indywidualnej, niepowtarzalnej estetyki oraz przedstawianie w niej osobistej wizji człowieka żyjącego w świecie symboli, metafor i znaków.
Antoni Fałat, urodzony 1942 roku, studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem u prof. Aleksandra Kobzdeja w 1969 roku. Uprawia głównie malarstwo, ale także rysunek, grafikę użytkową i tkaninę artystyczną.
Założyciel warszawskiej grupy artystycznej "AUT" (1969), a następnie inicjator ruchu artystycznego
"O poprawę", który na początku lat 70. skupił absolwentów warszawskiej akademii, postulujących odświeżenie języka malarskiego. Wystawiał w kraju i za granicą m.in. w Paryżu, Utrechcie, Hamburgu i Sapporo. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie oraz Muzeum Sztuk Pięknych w Gandawie.
Bohaterowie obrazów Fałata to najczęściej osoby prywatne, z najbliższego otoczenia artysty, rzadziej - postacie historyczne. Niektóre obrazy ujawniają publicystyczny temperament artysty, wyrażający się w groteskowo-satyrycznej poetyce obrazów, ujawniającej inspiracje grafiką Goi. Zdarza się, że postrzega on swoich bohaterów jako bezduszne produkty anonimowego społeczeństwa, poddane ciśnieniu zewnętrznych nakazów i wymogów - pisze Małgorzata Kitowska-Łysiak z Instytutu Historii Sztuki KUL.
W 1992 roku Antoni Fałat otworzył Europejską Akademię Sztuk w Warszawie, której jest rektorem. W latach 1992 - 1996 był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie RP.
4 października 2007 r. godz. 17.00 Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. LEONA KOŹMIŃSKIEGO w Warszawie, ul. Jagiellońska 57, budynek D - Atrium.