Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego jest niekwestionowanym liderem rankingów, ogłoszonych w tym roku przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”, „Wprost”, „Politykę”, „Gazetę Finansową” oraz „Home&Market”.
- Zdobyliśmy wszystko, co było do zdobycia – podsumowuje Daria Kowalska, dyrektor Biura Promocji uczelni Koźmińskiego.
Uczelnia od lat prowadzi w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” wśród niepaństwowych szkół wyższych, kształcących na poziomie magisterskim. A konkurentów z pierwszej dziesiątki tego rankingu dzieli od Koźmińskiego nadal znaczący dystans. Natomiast sama WSPiZ w tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”, znacząco poprawiła swoją pozycję wśród akademickich szkół polskich. Obecnie jest już na 41 miejscu, podczas gdy przed rokiem była 52. I nadal pozostaje najwyżej notowaną uczelnię niepubliczną wśród 105 polskich uczelni akademickich, a więc takich, które posiadają uprawnienia do doktoryzowania.
Nowym sukcesem uczelni Koźmińskiego jest pierwsze miejsca w rankingu 2007 tygodnika „Polityka” wśród uczelni niepublicznych, prowadzących studia prawnicze.
- Dowodzi to, że uczelnia z bardzo dobrym efektem poszerza swoją ofertę edukacyjną – pisze „Polityka” w komentarzu. Ranking „Polityki”, obejmujący kierunki studiów, potwierdził tez najwyższą pozycję Koźmińskiego wśród niepublicznych szkół, kształcących w dziedzinie ekonomii i zarządzania. I w tej kategorii przewaga Koźmińskiego nad konkurentami jest znacząca – o cztery punkty nad drugą uczelnią i o 15 punktów nad trzecią. Natomiast, w ocenie „Polityki”, prawie o 10 punktów WSPiZ wyprzedziła drugą z kolei szkołę, kształcącą prawników. (Trzeba dodać, że w rankingu wydziałów prawa, przeprowadzonym przez „Gazetę Prawną” te same studia oceniono niżej i Koźmiński znalazł się na czwartej pozycji, co może wynikać z różnicy stosowanych przez obie redakcje kryteriów).
Uczelnia Koźmińskiego jest też w gronie pięciu najwyżej notowanych przez tygodnik „Wprost” niepublicznych uczelni biznesowych. Tygodnik nazwał tę szkołę wyższą… „Oxfordem Europy Środkowej” i zaliczył ją do 10 najlepszych uczelni niepublicznych o klasie międzynarodowej.
Również „Gazeta Finansowa” uznała Koźmińskiego za najlepszą uczelnię niepubliczną, ze względu na to, że jej absolwenci zajmują eksponowane stanowiska w największych polskich firmach. Natomiast Magazyn Ekonomiczny ”Home &Market” umieścił Koźmińskiego na czele rankingu Prywatnych Szkół Biznesu 2007.