21 czerwca 2007 (czwartek)
(Archiwum)

Światowy Dzień Deskorolki w Warszawie

21 czerwca w Warszawie wszyscy miłośnicy deskorolki świętować będą Światowy Dzień Deskorolki – Cruzer Skateboarding Day. Z tej okazji na ulicy Chmielnej stanie specjalnie przygotowana minirampa, na której elita polskiej deskorolki rywalizować będzie w widowiskowych zawodach. Dodatkowo podziwiać będzie można zdjęcia najlepszych polskich fotografów sportów ekstremalnych i filmy z tourów deskorolkowych Town Tour*.

Światowy Dzień Deskorolki świętowany będzie 21 czerwca w Warszawie pod nazwą Cruzer Skateboarding Day. Impreza odbędzie się w wyjątkowym, kultowym miejscu – Galerii Jabłkowskich, która mieści się w podwórku kamienicy przy ulicy Chmielnej 21. Tam pośród zdjęć najlepszych fotografów sportów ekstremalnych: Rafała Wielgusa, Wojtka Antonowa i Janka Kriwola stanie minirampa, na której najlepsi polscy zawodnicy rywalizować będą w zawodach. Uwieńczeniem kulturalno-sportowej części Cruzer Skateboarding Day będzie projekcja filmów z trzech edycji tourów deskorolkowych Town Tour, po której rozpocznie się afterparty.

Wstęp na imprezę, która rozpocznie się o godzinie 15.00 jest wolny. O oprawę muzyczną zadbają popularni DJ’e – DFC, DEF i Frodo.

 

21 czerwca 2004 r. w Nowym Jorku setki miłośników deskorolki przejechało ulicami miasta, wzbudzając wszędzie, gdzie się pojawili wielkie zainteresowanie. Ten niekonwencjonalny pomysł spodobał się skejtom z innych miast, którym zależało na promocji deskorolki i rok później zorganizowali podobne przedsięwzięcia w swoich miastach nie tylko w USA, ale

i w innych krajach. Dzień 21 czerwca został okrzyknięty Światowym Dniem Deskorolki.

 

W Polsce po raz pierwszy na dużą skalę Światowy Dzień Deskorolki świętowany był w ubiegłym roku. Jego obchody  połączone zostały z rozpoczęciem trzeciej edycji touru deskorolkowego Town Tour – jednej z największych i najlepszych imprez deskorolkowych organizowanych nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowej. Przyjechało wtedy do Polski wielu zawodników z najlepszych europejskich teamów, między innymi Peter Horvat, Ruben Garcia i Jody Smith, którzy jeździli i bawili się wspólnie z najlepszymi polskimi zawodnikami i setkami milośników deskorolki. 

 

* Town Tour to jedna z największych imprez deskorolkowych organizowanych w Europie Środkowej. Od 2004 roku odbyły się już trzy cykle imprez Town Tour, które zgromadziły ponad 20 tysiecy miłośników skateboardingu. W tourach wzięło dotychczas udział ponad 50 zawodników z najlepszych polskich teamów, a także zawodnicy z europejskich teamów DC, Adio i Red Bull. W mediach Town Tour zbiera znakomite recenzje. Przez wielu uznawany jest za najlepszą, a przede wszystkim jedyną w swoim rodzaju imprezę deskorolkową. Town Tour odwiedził między innymi Warszawę, Gdańsk, Sopot, Poznań, Łódź, Wrocław, Toruń, Opole, Katowice, a także Berlin i Pragę.


ostatnia aktualizacja: 2007-06-14
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
17 grudnia 2025 (środa), godz. 18:00
Świąteczne warsztaty dekorowania pierniczków
17 grudnia 2025 (środa), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:30
Oneus
17 grudnia 2025 (środa), godz. 19:50
Piknik pod wiszącą skałą
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:00
Adam Bielecki | Bez śladu | Warszawa
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Janek Pentz - acoustic fingerstyle guitar
31 grudnia 2025 (środa)
Artykuł sponsorowany
Bilety na Sylwestra w Warszawie
Polityka Prywatności