24 maja 2007 (czwartek)
(Archiwum)

Projekt „Kuźni” Koźmińskiego i firmy Manpower

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego pomaga swoim studentom zdobyć interesującą pracę. Właśnie odbyły się pierwsze z dziesięciu warsztatów, które prowadzą dla studentów i absolwentów Uczelni Koźmińskiego eksperci z Manpower, firmy specjalizującej się w doradztwie personalnym, która działa w 73 krajach.

To pierwszy taki duży projekt, który prowadzimy w Polsce; bardzo nam zależy, by podzielić się naszą wiedzą ze studentami - mówi Monika Jabłońska z Manpower - wybraliśmy uczelnię Koźmińskiego, bo jest ona, jako marka, rozpoznawalna na całym świecie; wiele osób zza granicy studiuje właśnie na tej uczelni.

Pierwsze warsztaty poświęcone były rozmowom kwalifikacyjnym. Prowadziła je Ewa Przybylska, a w zajęciach wzięło udział ponad 90 osób. Dowiedziały się one, w jaki sposób rozpoznać własne możliwości, by właściwie przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Studenci dyskutowali też na temat najtrudniejszych pytań, które zapamiętali z już odbytych rozmów kwalifikacyjnych. A po warsztatach ekspert z Manpower przeprowadzał z zainteresowanymi studentami indywidualne konsultacje.

Udział w warsztatach mogą wziąć wszyscy studenci Koźmińskiego; wystarczy, że zarejestrują się w uczelnianym Biurze Karier „Kuźnia”. Jedna ze słuchaczek, Monika Duran z IV roku finansów i bankowości powiedziała:- Oczekuję, ze te warsztaty pozwolą nam wydobyć nasze mocne strony, a wtedy będzie łatwiej o sukces na rynku pracy. Jej kolega Maciej Juraszek z IV roku studiów BBA (marketing i zarządzanie po angielsku) uważa, że dzięki warsztatom nauczy się na przykład dobrze napisać list motywacyjny. Natomiast Borys Leszczyński z II roku finansów i bankowości chce przede wszystkim sprawdzić, czy oferta Manpower przydałaby się jego kolegom innych uczelni, działającym w Studenckim Forum BCC.

 Kolejne warsztaty odbędą się 24 maja i będą poświęcone budowaniu kompetencji menedżerskich. Podczas następnych zajęć słuchacze dowiedzą się m.in. jak rozmawiać o pieniądzach (negocjacje płacowe jako część rozmowy kwalifikacyjnej), jak komunikować się z partnerem biznesowym i jak zarządzać czasem. Udział w ośmiu z dziesięciu zaplanowanych warsztatów gwarantuje zdobycie specjalnego certyfikatu. Szczegóły: www.kozminski.edu.pl/kariera


ostatnia aktualizacja: 2007-04-30
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
1 stycznia 2026 (czwartek), godz. 18:00
Wrócicie do siebie
1 stycznia 2026 (czwartek), godz. 18:15
Daaaaaali!
1 stycznia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
1 stycznia 2026 (czwartek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
1 stycznia 2026 (czwartek), godz. 19:50
Szczęśliwy Lazzaro
1 stycznia 2026 (czwartek), godz. 20:15
Paw zwyczajny
2 stycznia 2026 (piątek), godz. 17:45
Queer
2 stycznia 2026 (piątek), godz. 18:00
Nienawiść
2 stycznia 2026 (piątek), godz. 18:30
Mauricio Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
2 stycznia 2026 (piątek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
2 stycznia 2026 (piątek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
2 stycznia 2026 (piątek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
Polityka Prywatności