Interaktywna Nieformalna Grupa Artystyczna Ingai ma zaszczyt zaprosić na Eufonię w klubie PRETEKST.
W programie:
1. Poezja - Krzysztof Bak
2. Koncert z poezja - UNTITLED i Marcin Wieczorek
3. Beatbox - TikTak
4. Wernisaż - Agnieszka Gierłatowska
5. Konkurs jednego tekstu (szczegóły poniżej)
23 kwietnia (poniedziałek)
Klub PRETEKST, 19:00
Kolejowa 8/10, Warszawa
wstęp: 6 zł + rzut kostka czteroscienna
UNTITLED
jazz
ZESPÓŁ UNTITLED: Zespół powstał ponad rok temu. Obecnie w jego skład wchodza: Artur Mirowski (gitara), Marcin Kobus (trabka), Gamid Ibadullayev (perkusja) i Andrzej Szczirij (bas). Untitled to jazz eksperymentalny, łaczacy różnorodne elementy i poszukujacy nowych form wyrazu.
Koncerty zespołu sa próba stworzenia integralnej muzyczno-wizualnej, energetycznej przestrzeni - utworom i improwizacjom muzycznym towarzysza pokazy video autorstwa Gamida Ibadullayeva. Bliska jest im idea integracji różnych dziedzin sztuki. Tym razem muzyka spotka się z poezja.
MARCIN WIECZOREK: Pierwszy raz będę mógł zaprezentować swoje wiersze z towarzyszeniem muzyki - to nowe doswiadcznie, którego jestem bardzo ciekaw.
"Wieczorek Marcin (1971) - poeta, socjolog kultury, literaturoznawca. Wydał tomy poetyckie: "Z ostatniej chwili" (Warszawa 1992) i "Otwarcie&" (Kraków 2002) oraz monografię pisma Roberta Tekieli - "bruLion". Instrukcja obsługi (Kraków 2005). Karol Maliszewski (w "Zwierzęciu na J.") dostrzegł próby przekraczania granic dzięki wyobrazni w pierwszych utworach warszawiaka. "Oddech, powietrze, przestrzeń. Bohater kręci się w labiryncie miasta i usiłuje uspokoić oddech. Bombardowany wieloscia bodzców, skojarzeń, cała ta kakofonia naocznosci, dusi się, wyrywa do większej przestrzeni. W ogóle chciałby czegos większego" - pisał krytyk. W "Otwarciu" [...] poeta zaproponował utwory, będace jedynie fragmentami wizji, materiałem czekajacym na dalsze odkrywanie, szukanie przeswitów w formule zwanej poezja. Użył do tego różnych stylów i modeli wiersza: od lingwizmu do prozy poetyckiej. Odmienne formalnie teksty połaczyła otwarta kompozycja oraz tematy (codziennosć, fizycznosć, oswajanie smi erci). [TCh.]" "Tekstylia bis. Sło
wnik młodej polskiej kultury" (Kraków 2005)
PATRYK "TIKTAK" MATELA
beatbox
Patryk "TikTak" Matela sztuka human beatbox zainteresował się kilka lat temu, działania w tej dziedzinie rozpoczał w 2002 roku. Jest autorem pierwszego i największego w Polsce serwisu na ten temat Zegar TikTaka rozpoczał działalnosć w maju 2002 i od tej pory odwiedziło go ponad 500 tys. osób. TikTak pracował w czasopismie Hip-Hop.pl, robiac wywiady z hip-hopowymi sławami, m.in.: Prince Paul, Coolio, Afu-Ra, Rahzel czy Killa Kela. Magister anglistyki na UW, absolwent grafiki w Warszawskiej Szkole Reklamy.
TikTak udziela się na wielu imprezach w Polsce, występował również w Edynburgu (UK) i Kolonii (Niemcy). Od 2004 roku współorganizuje z Korponaracja i europejska organizacja Beatbox Battle Networks oficjalne mistrzostwa beatboxowe WBW Polish Beatbox Battle, które doczekały się
jua dwóch edycji. Prowadzi warsztaty beatboxu, kilkukrotnie był członkiem jury w zawodach beatboxowych, organizuje imprezy beatboxowe, m.in. w warszawskiej Piwnicy pod Harenda. Jest jednym z muzyków w hip-hopowych projektach teatralnych "12 Ławek" Jarosława Stańka oraz białostockim "Morosophus". Regularnie grywa z Bauaganem Mistrzów,
m.in. w klubie Pruderia i na festiwalu WUJek. Współpracował z wytwórnia Wielkie Joł oraz wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Grał z Philem Mintonem i Sainkho Namtchylak podczas festiwalu Turning Sounds 4. Porusza
się w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu, dnb i jamajszczyzny do jazzu i muzyki współczesnej.
KONKURS JEDNEGO TEKSTU
jurorzy: Krzysztof Bak, Marcin Wieczorek, Paweł Leszczyński
Zapraszamy do udziału w konkursie jednego tekstu. To formuła łaczaca ze soba elementy konkursu jednego wiersza, slamu oraz garsć nowatorskich pomysłów. Uczestnicy konkursu maja za zadanie wykonać autorskie wystapienie trwajace od trzech do pięciu minut. Moga przedstawić dowolny tekst: wiersz, prozę, historię, jednoosobowy skecz. Z kartki lub z głowy (jurorzy będa wdzięczni za tekst wystapienia). Moga używać rekwizytów. Za poziom artystyczny jurorzy wedle swojego uznania przyznaja nagrody pieniężne o łacznej wartosci 150 zł. Osoba, która swoim wystapieniem zdobędzie uznanie publicznosci może liczyć na jej bezposrednia gratyfikację, ale to ona zdecyduje jakiej wysokosci nagroda przysługuje zwycięzcy. Przewidujemy też nagrodę Klubu Pretekst.
Zapisy na konkurs jednego tekstu przyjmowane sa przez internet i podczas trwania wydarzenia. Prosimy o przesłanie swojego imienia, nazwiska, telefonu kontaktowego oraz przewidywanego czasu wystapienia na adres ingai@ingai.pl. Uczestnicy konkursu którzy powiadomia nas mailowo wchodza za darmo.