16 kwietnia 2007 (poniedziałek), godz. 16:45
(Archiwum)

Konferencja "Zagrożenia Związane Z Proliferacją Broni Jądrowej"

Celem konferencji jest przybliżenie zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się broni jądrowej na świecie zarówno przez pryzmat
politycznych uwarunkowań, jak i technicznych możliwości.

W dyskusji wezmą udział eksperci od spraw broni atomowej i sytuacji strategicznej na świecie. Spoglądając na aktualne wydarzenia, które powodują napiętą sytuację na arenie międzynarodowej, można zadać sobie pytanie czy bomba atomowa jest realnym zagrożeniem czy tylko politycznym

narzędziem służącym do realizacji indywidualnych celów jej posiadaczy.

 

Zaproszeni przez nas goście poruszą następujące tematy:

 

Broń atomowa w państwach "bandyckich" - realne zagrożenie czy puste groźby?

 

„Państwa atomowe w Azji - stabilizacja regionu czy bomba z

opóźnionym zapłonem?”

 

Program: 

16.45 - otwarcie konferencji

 

16.50 - 18.30 - prezentacje prelegentów na wybrany przez siebie temat

 

18.30 - 19.00 - panel dyskusyjny z udziałem gości i studentów

 

19.00 - poczęstunek

 

Prelegenci:

Waldemar J. Dziak, prof. dr hab. - politolog, profesor Collegium Civitas, specjalista w zakresie problematyki północnokoreańskiej i chińskiej, pracownik naukowy w Zakładzie Azji i Pacyfiku oraz Centrum Badań Azji Wschodniej w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Autor wielu monografii i rozpraw naukowych m.in.: „Albania między Belgradem, Moskwą a Pekinem” 1948-1978 (Warszawa 1989), W kraju Orwella. O funkcjonowaniu północnokoreańskiego modelu państwa totalitarnego (Warszawa 1992), Chiny - wschodzące supermocarstwo (Warszawa 1996), „Kim Ir Sen. Dzieło i polityczne wizje” (Warszawa 2001), „Korea. Pokój czy wojna” (Warszawa 2003), „Kim Jong II” (Warszawa 2004).

  

Jerzy Bayer, dr - absolwent Sinologii na Uniwersytecie Warszawskim, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, adiunkt w Zakładzie Sinologii Instytutu Orientalistycznego UW, współpracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN, były korespondent PAP w Pekinie i Phenianie, były konsul generalny RP w Szanghaju, autor i współautor kilkudziesięciu prac analitycznych na temat Chin, Korei, Tybetu, Mongolii, Japonii i regionu Azji Wschodniej, m.in. „Korea – broń masowego rażenia” (2004); „Północnokoreańskie akty dywersji i prowokacje: rodzaje działań i chronologia” (2005) oraz „Korea & Chiny”, tom 1 i 2 (2006).

  

Marek Zadrożny, płk – szef Oddziału Polityki Nieproliferacji i Rozbrojenia w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON. Z wykształcenia fizyk jądrowy, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Studiował również w Akademii Obrony NATO w Rzymie. W latach 1993-94 doradzał w sprawach wojskowych szefowi Misji RP przy wiedeńskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Regularnie uczestniczy w wypracowywaniu stanowiska państwa odnośnie kluczowych kwestii z zakresu kontroli zbrojeń, rozbrojenia oraz nieproliferacji broni masowego rażenia. Wielokrotnie wyznaczany w charakterze eksperta MON w tej dziedzinie do składu delegacji RP na konferencje i rokowania międzynarodowe.

  

Łukasz Tolak – absolwent stosunków międzynarodowych, autor kilku publikacji m.in.

 

,,Broń jądrowa w Azji Południowej: Indie, Pakistan i Stany Zjednoczone” dla Biuletynu Północnoamerykańskiego Collegium Civitas. Wykładowca Collegium Civitas.  Specjalista w zakresie strategicznych problemów współczesnego świata.

 

Collegium Civitas jest niepubliczną szkołą wyższą działającą od 1997 roku. Uczelnia oferując studia społeczne i polityczne działa pod patronatem 5 instytutów nauk społecznych Polskiej Akademii Nauk. Collegium Civitas jest sześciokrotnym laureatem rankingu Wprost oraz zdobywcą pierwszego miejsca w rankingu Polityki w roku 2006. Więcej informacji o uczelni jest dostępnych na www.civitas.edu.pl


ostatnia aktualizacja: 2007-04-14
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:00
Adam Bielecki | Bez śladu | Warszawa
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Janek Pentz - acoustic fingerstyle guitar
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
18 grudnia 2025 (czwartek), godz. 19:45
Cinema Paradiso
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 17:00
Christmas Night przy świecach | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 17:15
Pop Opera - od Opery do Musicalu Pop Opera Światęcznie!
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Koncerty przy świecach – Muzyka filmowa | Warszawa
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Mamiko Ueyama - Koncert chopinowski / Chopin concert
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 18:30
Świąteczne malowanie przy grzańcu w Warszawie!
19 grudnia 2025 (piątek), godz. 19:00
Anna Sroka-Hryń - Nie żal mi, piosenki Edith Piaf
Polityka Prywatności