19 kwietnia 2007 (czwartek)
(Archiwum)

III Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej

Święta Sycylia - to cykl fotografii powstały w latach 2005-2006. Prezentowane zdjęcia są zapisem codziennego życia sycylijczyków a także swoistej świętości tego miejsca. Autor prowadzi dialog ze stereotypowym postrzeganiem Sycylii jako wyjątkowo konserwatywnego społeczeństwa, silnej pozycji rodziny i Kościoła oraz panowania mafii.

Wszystkie te elementy mają swoje odzwierciedlenie w życiu codziennym – przestrzeni publicznej i prywatnej, która jest zawsze otwarta i niezwykle gościnna.

 

Poza „świętością” odnoszącą się do sfery kościelnej, Sycylijczycy posiadają czasem wspólne a czasem różne od Włoch kontynentalnych i sobie tylko typowe zachowania i tradycje – „świętości”: celebrowanie posiłków i przerwy poobiedniej, mecze piłki nożnej, wieczory spędzane z całymi rodzinami na placach i miastach. W pewnym sensie wszystkie ideały jakimi na co dzień zajmują się Sycylijczycy są namacalne – plakaty, święte obrazki i ważne wycinki z gazet można znaleźć nawet na targu w masarni czy za przednią szybą samochodów.

 

Zdjęcia prezentowane na wystawie są wykonane w technice odwrócenia procesów wywołania slajdu tzw. cross. Światło Sycylii przefiltrowane przez użyty materiał i proces wywołania sprawiło, że fotografie mają złoty i pomarańczowy koloryt.

  

Na wernisażu (2.04.2007) odbędą się 4 projekcje slajdów z muzyką, m.in. zatytułowane „Figli di Dio” (Dzieci Boga), „Lights” oraz „Il Padrino”. W trakcie trwania wystawy odbędzie się sycylijski wieczór ze slajdami zdjęć powstałych na Sycylii – m.in. Mikołaja Grynberga, Barta Pogody, Giancarlo Vizzi, Angelo Parisi.

  

Wystawa „Święta Sycylia” Joanny Kinowskiej odbywa się w ramach III Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.

 

Wystawa czynna DO 19 KWIETNIA 2007

Centrum Sztuki STUDIO


ostatnia aktualizacja: 2007-03-30
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 15:30
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 15:50
Do nieznanej ziemi
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 16:20
Dokąd umierają malarze
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 16:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 17:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Dekalog V
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Dekalog V | Sala 2
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:00
Koncert chopinowski - Chopin Point Warsaw
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:05
Chopin Salon - Koncert chopinowski przy świecach
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:30
Amadeusz
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 19:45
La chimera
28 grudnia 2025 (niedziela), godz. 21:30
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
29 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 17:00
KONCERTY PRZY ŚWIECACH w Sali Koncertowej Fryderyk
Polityka Prywatności