Szkoła Tańca RIVIERA zaprasza na kolejne z cyklu, warsztaty weekendowe, obejmujące zajęcia wyłącznie w soboty i niedziele.
Plan zajęć:
Kontakt Improwizacja – 16 grudnia (sobota) godz. 17.00-18.30
17 grudnia (niedziela) 12.00-13.30
Body Conditioning – 16 grudnia (sobota) godz. 18.40-20.10
17 grudnia (niedziela) 15.20-16.50
Cennik – 90 zł
Informacje pod nr tel. 0605 056 056, 022 234 98 98
IWONA OLSZOWSKA - Edukację taneczną zdobywała w Studenckim Teatrze Tańca Kontrast, Uniwersytecie Alabama i George Mason w USA oraz w Calgary w Kanadzie. Realizowała projekty Liz Lerman Dance Exchange, Projekt Pandora, Projekt Polski, Powrót do tradycji (organizowany przez Śląski Teatr Tańca), Hałda oraz Więcej tańca i Taniec bez tajemnic z gośćmi teatru EST, którego jest założycielem i kierownikiem artystycznym (autorka 19 choreografii dla EST-u).
Tańczyła w Nowym Jorku (Judson Church, Art At University Settlement), Waszyngtonie (
Otrzymała nagrody za choreografie, za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną (ArtsLink w Nowym Yorku) oraz stypendium Stefana Batorego. W 2000 roku została laureatką 8 Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu za choreografię "Ani chybi Anioł". Jest pomysłodawcą Forum Tańca Współczesnego w SCKM Kraków.
KONTAKT IMPROWIZACJA
powstała we wczesnych latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Jest to improwizowany duet, forma tańca opierająca się na utrzymywaniu punktu kontaktu dwóch ciał i dzielenie ciężaru w trakcie ruchu. Tancerze w kontakt improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, wsparcia, utrzymywania i tracenia balansu, przeciwwagi i upadania w relacji z innymi ludzmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu. Kontakt Improwizacja wywodzi się z kilku dziedzin: tańca współczesnego, sportu, sztuk walki i intymnej, osobistej interakcji. Kontakt improwizacja odwołuje się do spontaniczności w życiu, potocznie zwanej "płynięciem z prądem rzeki" - tak właśnie tancerze podążają za fizycznym kontaktem między sobą. To angażuje podnoszenie lub bycie podnoszonym, zależność od reakcji partnera w ruchu, jak również refleks i umiejętność bezpiecznego upadania. Podstawy kontakt improwizacji tkwią w fizycznym pojęciu wewnętrznego odczuwania wagi i dotyku oraz w budowaniu zaufania i rozwijaniu umiejetności komunikacji między partnerami
BODY CONDITIONING
Ćwiczenia pomocne dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania. Przez wykonywanie określonych ćwiczeń uelastyczniających i wzmacniających poszczególne grupy mięśni poprawia się ogólna sprawność fizyczna i wytrzymałość ciała, eliminujące skłonności do urazów i kontuzji.
BODY CONDITIONING pomaga rozwinąć siłę, koordynację, wydajność mięśni i prawidłowość postawy, wpływa również na pracę układu krwionośnego, sprzyjając prawidłowemu dotlenieniu mózgu a przez to zwiększeniu naszej wydolności psychicznej. W zależności od pedagoga prowadzącego program warsztatów zawiera elementy technik Alexandra i Pilatesa, jogi, tai chi i body mind centering.