29 listopada 2006 (środa), godz. 20:00

Premierowe przedstawienie pt.: "Pajace"

Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa i Fundacja Rozwoju Tańca zapraszają na premierowe przedstawienie pt.: "Pajace" w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Premiera odbędzie się na Scenie Klubu DGW (Al. Niepodległości 141 w Warszawie) w środę 29 listopada 2006 r. o godz. 20.00 (przewidziany jest również pokaz przedpremierowy o godz. 17.00).

Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Tomasza Manna "Pajac", dramatu Tadeusza Różewicza "Pułapka", opery "Pajace" Ruggierro Leoncavallo, wykorzystano wiersz "Niewiedza" Bolesława Leśmiana.

 

reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska

 

kreacja i wykonanie:   Ireneusz Dydliński, Alexander Jenkins

                                mufmi teatr tańca

/rzeźby: Mirela Baciak, Beata Czerwonko, Małgorzata Rędzińska, Magdalena Sanocka, Olga Szypulska, Maria Wilczyńska, Aleksandra Zdunek;  duet kobiecy kreacja i taniec: Patrycja Dońska, Weronika Pelczyńska;  marionetki: Artur Bieńkowski, Jarosław Siwek

 

muzyka: Cbass&Mikobene

scenariusz i scenografia: Anna Piotrowska

zdjęcie: Tomasz Piotrowski

 

Anna Piotrowska – tańczyć znaczy poznawać siebie to poznawanie możliwości fizycznych własnego ciała

wraz z rozwijaniem wrażliwości i wyobraźni w „ciężarze” własnych emocji. założycielka „mufmi teatr tańca” działającego przy Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa (dawny T. T. Dystans -Warszawa 1995), zrealizowała 25 choreografii. Studentka Studium Reżyserii Teatralnej przy DŻP w Warszawie, kurs instruktorski tańca współczesnego w Krakowie, Prywatna Wyższa Szkoła Businessu i Administracji (Warszawa) –  studia magisterskie - kierunek zarządzania, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna (Warszawa) –  studia licencjackie, Państwowa Szkoła Stenotypii i Stenografii (Warszawa), Laureatka Solo and Duo Dance Festival (Budapeszt 2005 i 2006), Stypendystka “British Council Awards 2004 – Young Polish Arts Entrepreneur”, Producent przedstawienia Theatregroup TRAVA – Berlin “2MORELESS”

  

Anna Piotrowska jest jednym z najzdolniejszych polskich choreografów młodego pokolenia

i najaktywniejszym obecnie animatorem kultury w dziedzinie tańca współczesnego.

 

Jej prace były doceniane dwukrotnie w Budapeszcie, Warszawie, Kaliszu. W twórczy sposób wykorzystała stypendium British Council Awards 2004, przez dwa kolejne lata współpracując i rozwijając kontakty z londyńskimi pedagogami tańca.

 

Jednym z największych sukcesów Anny Piotrowskiej jest fakt, że skupia wokół siebie wielu zdolnych i młodych ludzi, wprowadza ich w świat tańca i teatru, promuje ich m.in. poprzez Festiwal PolemiQi.

 

„mufmi teatr tańca” /Teatr Tańca Dystans/ od dekady jest miejscem kształtowania się tancerzy, organizowane przez nią warsztaty, na które Piotrowska zawsze zaprasza najlepszych pedagogów, m.in. intensywne letnie kursy na Kaszubach oraz autorskie projekty eferte_LABORATORIUM CHOREOGRAFII - warsztaty choreograficzne dla choreografów i tancerzy, program „British 4 Polish Dance” dają możliwość rozwoju techniki i uczą sztuki choreografii dziesiątki młodych ludzi. Współpracuje z najlepszymi pedagogami z Polski i Europy. Zainicjowała Festiwal PolemiQi, jedyny, który pozwala młodym zespołom i choreografom i tancerzom z całej Polski prezentować swoje prace w Warszawie, organizuje warszawskie wieczory tańca i autorskie projekty kierunek.Budapeszt_Warszawa.taniec, umożliwiając wymianę doświadczeń i oferując publiczności spotkania ze sztuką tańca.

 

Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Fundacja KINO TAŃCA

 

Ireneusz Dydliński - aktor , absolwent PWST w Krakowie. Od ukończenia studiów mieszka i pracuje w Warszawie. Pracował do tej pory m.in. w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio. Od kilku lat współpracuje z Teatrem Narodowym. Pojawia się też w filmach, serialach i programach telewizyjnych. Zajmuje się też działalnością estradową i impresaryjną. Należy do Agencji Aktorskiej "Passa".

 

Alexander Jenkins - kształci się i działa w kierunku teatru tańca i teatru fizycznego. Obecnie studiuje na wydziale Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest stypendystą Mobile Academy. Swoją przyszłość wiąże z tańcem współczesnym.

 

Cbass&Mikobene - to nowa jakość na scenie muzyki elektronicznej. Jakość, która narodziła się w samym sercu Polski- Warszawie.

Fascynacja muzyką utworzyła między Cbass&Mikobene nierozerwalną więź. Ich magiczne i hipnotyzujące sety przykuwują uwagę coraz większej rzeszy fanów. Jeśli jesteś w klubie gdzie grają, spodziewaj się szalonej nocy! Deepowe i inteligentne dźwięki połączone z dynamicznym bassem i energetycznymi clickami sprawiają, że o ich setach głośno jest jeszcze na długo po występie. Umiejętność miksowania wielu gatunków muzyki począwszy od minimal, tech house, progressive, breaks a nawet drum and bass sprawiła, że zapraszani są by supportować takie gwiazdy jak: Rui Da Silva, Snake Sedrick, Barish Turker, Nikola Gala, Funkagenda, dPen i wiele wiele innych. Cbass&Mikobene większość wolnego czasu spędzają na pracy w studio, gdzie bawią się dźwiękiem przez długie godziny. Zaangażowanie i miłość do muzyki pozwoliły im osiągnąć niesamowite brzmienie. Ich EP- ki „Born To Click. Died To Live” (wydana w tureckiej wytwórni Red Flag Collective) oraz "Life Is Changing" (Escada Music)  zdobywają coraz większą popularność na całym świecie! Grają ją takie sławy jak Moshic, Barish Turker, Subsky, D-Nox, LeRon&Yves Eaux czy Peres&Petersky. Cbass&Mikobene podpisali niedawno kontrakt z duńską wytwornią (Connect Four Records) na wydanie Vinyla, który ukarze się w maju 2007r.

 


ostatnia zmiana: 2006-11-23
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
19 listopada 2024 (wtorek), godz. 18:30
Mauricio Silva - Koncert chopinowski / Chopin concert
19 listopada 2024 (wtorek), godz. 19:00
Chopin Salon - Koncert chopinowski
19 listopada 2024 (wtorek), godz. 20:00
Svaneborg Kardyb
19 listopada 2024 (wtorek), godz. 20:30
Saagara
20 listopada 2024 (środa), godz. 13:00
ISU CS PGE Warsaw Cup 2024 | 20.11 | TRENING
20 listopada 2024 (środa), godz. 17:30
KONCERTY PRZY ŚWIECACH | JAGODA SOKOŁOWSKA O''DONOVAN
Polityka Prywatności