Warszawa - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Warszawa
2006-09-08 19:00

„Miasto mania” – recital Marii Peszek

"Miasto mania" to projekt składający się z płyty i spektaklu teatralnego, w którym Maria Peszek prezentuje w niepowtarzalny sposób piosenki z albumu w połączeniu z przedstawieniem multimedialnym.

Bohaterkę spektaklu Marysia opisuje tymi słowami: „m jest rodzajem współczesnej Alicji w Krainie Czarów, jej „miejskim” wariantem, zdziczałą krewną. A może jest jakąś dziwną odmianą nowoczesnej księżniczki uwięzionej w wieży-owcu? Jej Krainą Czarów jest miasto.”

W warstwie muzycznej to  piękne piosenki, proste piosneczki, mroczne i lepkie od marzeń kołysanki, niepokojąco smutne wyliczanki, kiełkujące sny, jak pomięta makowa sukienka „m”, tęskne telegramy „stamtąd”… Dużo powietrza, przestrzeni, melodie, które chciałoby się mieć zawsze ze sobą i zwykłe proste słowa o rzeczach zupełnie niezwykłych (i odwrotnie). I nieprzerwany podskórny rytm miasta”.

Ten rytm na płycie „Miasto mania” jest wyraźnie odczuwalny m.in. dzięki wspaniałym kompozycjom Wojciecha Waglewskiego i udziale jego synów Fisza i Emade  (ten ostatni był także producentem muzycznym albumu). 

Ale puls miasta jest przede wszystkim obecny w niezwykłych  tekstach Marii Peszek i Piotra Lachmana. 

Pierwszy singiel poprzedzający wydanie płyty Marii Peszek nosił tytuł „Moje miasto”. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Pawła Kozłowskiego i Błażeja Górnickiego – niekonwencjonalna  animacja zdjęć fotografa Jacka Poremby.   Kolejną odsłoną z albumu jest singiel i wspaniały teledysk do piosenki „Nie mam czasu na sex”, wyreżyserowany przez Tomasza Nalewajka. 

 

Cena biletu 20 zł.

 

Koncert w Lapidarium ul. Nowomiejska 6/8


data ostatniej modyfikacji: 2006-09-03 12:17:08
Komentarze

Nauka języków w Warszawie
Archibald_220_weloveenglish.gif
a220x300_TFLS_jesien_20155_j89.jpg
BezplatnyTest_220.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
WIT_220.png
nowe_media_220x300.jpg
Wy__sza_Szko__a_In__ynierii_i_Zdrowia_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności