29 września 2006 (piątek)
(Archiwum)

SILVER ROCKET oraz MASHA QRELLA

Silver Rocket to producencki projekt multiinstrumentalisty- Mariusza Szypury, lidera nieistniejącego już poznańskiego zespołu Happy Pills. Od 2001 roku współtworzył on także Blimp.

W tym czasie narodził się jego autorski projekt- Silver Rocket. Pierwsze dwie płyty "Electronics for Dogs" (2002) i "Astronauts Diary" (2003) nagrał i wyprodukował sam. Na piękne melodie inteligentnie złamane nowoczesnymi brzmieniami krytyka zareagowała entuzjastycznie. Od ostatniego wydawnictwa Silver Rocket minęły dwa lata. W tym czasie koncertował m.in z Mum, Mogwai, Mashą Qrellą, Sea and Cake i Arab Strap. Równocześnie produkował utwory na nową płytę, a także remixy dla: ścianki, Myslovitz, Smolika, Mashy Qrelli i Pink Freud.

 

Na koncercie w Stodole na pewno pojawią się goście – przyjaciele grupy.

 

Masha Qrella, na scenie niezależnej działa od połowy lat 90. Współtworzy grupy Contriva oraz Mina, gdzie gra na gitarze i klawiszach. Obydwie mają na koncie koncerty obok takich legend sceny niezależnej jak Stereolab czy Sonic Youth. Dwa lata temu Masha zdecydowała się opublikować krążek solowy, gdyż jak się okazało, już od lat w domowym zaciszu komponowała swoje utwory. Wszystkie instrumenty nagrała sama i w końcu odważyła się zaśpiewać. Materiał oczarował szefową berlińskiej wytwórni Monika, która natychmiast zdecydowała go wydać. Artystka została zaproszona do supportowania czołowej formacji nurtu post-country Calexico. Masha dwa lata temu odwiedziła również Polskę i zagrała ekskluzywny koncert w Kinie Muranów. Została także zaproszona na składankę polskiej wytwórni „Sissy Records”. Masha to jedna z większych nadziei niemieckiej niezależnej.

 

Koncert odbywa się w cyklu EuroRock Attack przy wsparciu Urzędu Miasta Warszawy

 

Więcej informacji na: www.stodola.pl

 

29 września – piątek – Klub Stodoła


ostatnia aktualizacja: 2006-08-23
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 10:00
Palce lizać, czyli wybuchowy deser!
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 10:00
Pinokio
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 10:00
Wystawa stała: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 10:30
Wagon Zagadek | Wystawa interaktywna
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 12:00
Katedralne Koncerty Organowe oraz zwiedzanie podziemi
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 17:45
Mystery Train
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 18:00
Akta Bibiego
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 18:30
Ewa Beata Ossowska - Koncert chopinowski / Chopin concert
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 18:30
Męski akt - malowanie przy winie w Warszawie!
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 19:00
(Nie) kocham mojego syna reż. R. Pyka
11 czerwca 2026 (czwartek), godz. 19:00
23 i pół godziny
Polityka Prywatności