Niespełna kilkanaście dni temu WSISiZ WIT zdobyła, już po raz drugi, „Złoty indeks” w prestiżowym rankingu tygodnika „Wprost”, a już ponownie uczelnia sięgnęła po kolejne laury – tytuł „Wiarygodnej Szkoły” i drugie miejsce wśród wyższych szkół informatycznych w klasyfikacji „Polityki”.
Decyzja o wyborze studiów i kierunku nauczania należy do jednej z najważniejszych w życiu. Przy jej podjęciu przyszli studenci kierują się wieloma aspektami. Wyboru nie ułatwia fakt, że na polskim rynku edukacyjnym istnieje wiele uczelni wyższych. Jednak nie wszystkie z nich mogą poszczycić się wysokim poziomem i standardami nauczania. Dlatego też tak ważne i pomocne, przy wyborze studiów, a w związku z tym również dalszej drogi życiowej, mogą okazać się prestiżowe rankingi i klasyfikacje.
Tygodnik „Polityka”, już od siedmiu lat, ocenia ofertę edukacyjną na najpopularniejszych kierunkach: ekonomii i zarządzaniu, informatyce, pedagogice, politologii, socjologii, psychologii i prawie. Do rankingu zapraszane są szkoły publiczne i niepubliczne prowadzące studia magisterskie i licencjackie. Jednak, w odróżnieniu od innych klasyfikacji, „Polityka” ocenia poszczególne kierunków nauczania, a nie całą uczelnię.
W tegorocznej klasyfikacji na najlepszą uczelnię niepubliczną, kształcącą na kierunku „Informatyka”, udział wzięło 20 szkół. W rankingu tym WSISiZ WIT w Warszawie zdobyła 57 punktów, zajmując tym samym zaszczytne drugie miejsce. Warto również wspomnieć, że w segmencie uczelni niepublicznych, stabilna jest tylko wąska elita, tzw. superliga, do której zalicza się także WIT.
Przyszłym studentom, przy wyborze uczelni wyższej, pomaga również, już od 12 lat, Akademickie Centrum Edukacyjne. Bazując na współpracy z placówkami edukacyjnymi w kraju, realizuje ono projekt "Wiarygodna Szkoła".
Przedsięwzięcie Akademickiego Centrum Edukacyjnego ma na celu pomoc maturzystom w wyborze takiej szkoły wyższej, która, m.in. posiada odpowiednią bazę dydaktyczną, zapewnia komfortowe warunki studiowania, tworzy perspektywy dla przyszłej pracy zawodowej oraz pozwala realizować się słuchaczom poprzez pozaszkolne formy działalności (koła zainteresowań, organizacje studenckie, kluby sportowe, wydawnictwa uczelniane). Certyfikat „Wiarygodnej szkoły” to najlepszy znak, że jest ona godna zaufania.
WSISiZ WIT w Warszawie tytuł „Wiarygodnej Szkoły” otrzymała już drugi rok z rzędu. Fakt ten, jak również pozostałe certyfikaty i wyróżnienia, doskonale świadczą nie tylko o wysokich standardach i jakości nauczania, ale także o zaufaniu, jakim studenci darzą swoją uczelnię. Jak podkreśla jednak rektor WIT – profesor Roman Kulikowski: „Nie zamierzamy spocząć na laurach i zadowolić się dotychczasowymi sukcesami. Zdobyte tytuły i osiągnięcia motywują nas wręcz do jeszcze większych wysiłków na rzecz uczelni, a przede wszystkim dobra naszych studentów”.
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT
Uczelnia powstała w 1996 roku z inicjatywy Władz Polskiej Akademii Nauk.
W ubiegłorocznym, najstarszym i najbardziej prestiżowym rankingu wyższych uczelni tygodnika „Wprost” Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT zajęła pierwsze miejsce wśród niepaństwowych szkół niebiznesowych, w tygodniku „Polityka” – drugie.
Ponadto w czerwcu ubiegłego roku Uczelni został przyznany przez Akademickie Centrum Informacji certyfikat i tytuł „Wiarygodnej Szkoły”
W tym roku zainicjowała również drugą edycję ogólnopolskiego konkursu wiedzy informatycznej – „ Pierwszy Hacker Rzeczypospolitej”.
WIT ściśle współpracuje z Instytutem Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk m.in. przy organizacji środowiskowych studiów doktoranckich w zakresie informatyki oraz analizy systemowej.
Uczelnia może poszczycić się najlepsza kadrą wykładową w zakresie studiów informatycznych oraz specjalizacji pokrewnych. Wybitni naukowcy, pracownicy PAN są trzonem kadry wykładowej WIT. Tak doborowe grono profesorskie współpracuje z Uczelnią od początku jej działalności.
W kwietniu 2005 roku Uczelnia, jako jedna z pierwszych w kraju, wprowadziła bezprzewodowy Internet.
W 24 laboratoriach, jakie oddaje do użytku przyszłym informatykom, znajduje się 550 komputerów. Każde laboratorium jest podłączone do sieci lokalnej oraz Internetu. WSISiZ WIT dysponuje dziewięcioma niezależnymi łączami do Internetu, których łączna przepustowość wynosi ponad 100 Mb/s. Jest to jedno z najszybszych łączy uczelnianych
w Polsce. Co więcej, sieć komputerowa obsługiwana jest przez 36 serwerów o łącznej pojemności dysków 10 TB, a serwer FTP jest dwudziesty co do wielkości w Polsce.
WIT dysponuje dwoma ośrodkami, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne – przy ulicy Newelskiej 6 oraz Gizów 6, w Warszawie