Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. LEONA KOŹMIŃSKIEGO uplasowała się na pierwszym miejscu w najnowszych rankingach szkół wyższych opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”, „Wprost”, „Politykę” oraz „Home & Market”.
Tak jak co roku uczestnicy rankingów byli poddani wnikliwemu i drobiazgowemu badaniu. „Polityka” oceniała pozycję akademicką, potencjał kadrowy, orientację na studenta, kontakty z otoczeniem, selekcyjność i infrastrukturę. Jak co roku metodologię badania opracowała Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, która również objęła ranking swoim nadzorem. Uczelnia Koźmińskiego – z dużą przewagą – zwyciężyła w kategorii: ekonomia i zarządzanie w szkołach niepublicznych już po raz siódmy. Jak pisze „Polityka”, jesteśmy niekwestionowanym liderem wszystkich edycji rankingu.
We wspólnym rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”, w którym KOŹMIŃSKI zwyciężył również po raz siódmy, zastosowano 4 grupy kryteriów: prestiż, siła intelektualna, warunki studiowania i umiędzynarodowienie. Prestiż uczelni oceniany był na podstawie opinii zebranych od kadry akademickiej i pracodawców.
Popyt na absolwentów różnych uczelni badał też tygodnik „Wprost”. W swoim rankingu uwzględnił również opinie absolwentów, a ponadto: zaplecze intelektualne uczelni, osiągnięcia naukowe, jakość programów, socjalne warunki studiowania. Uczelnia Koźmińskiego jest w tym rankingu od 10 lat nieprzerwanie na pierwszej pozycji.
KOŹMIŃSKI odniósł też sukces w rankingu studiów MBA „Wprost”. Dwa programy uczelni – European MBA, prowadzony z University of Bradford, oraz Executive MBA – zostały sklasyfikowane na pierwszym miejscu razem z programami Uniwersytetu Warszawskiego i SGH.
„Fakt, że jesteśmy od lat uznawani za najlepszą uczelnię, oczywiście napawa nas dumą, ale jednocześnie mobilizuje do dalszych działań – mówi Daria Kowalska, dyrektor Biura Promocji uczelni. – Zdajemy sobie sprawę, że wiele jeszcze mamy do zrobienia. Przed nami wyzwania związane na przykład z szerszym zaistnieniem na rynku międzynarodowym. A poprzeczkę ustawiliśmy sobie bardzo wysoko”.
Rankingi szkół wyższych są publikowane nie tylko w Polsce. Warto podkreślić, że w rankingu magazynu „Financial Times” program Master’s Degree in International Business and Management, prowadzony w KOŹMIŃSKIM wspólnie z University of Bradford, zajął piąte miejsce w Europie, a drugie w Wielkiej Brytanii. By zdobyć zagraniczny dyplom, nie trzeba więc wyjeżdżać z Polski.
***
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. LEONA KOŹMIŃSKIEGO powstała w 1993 r. Oferuje studia licencjackie i magisterskie w zakresie: zarządzania i marketingu (w języku polskim i angielskim), finansów i bankowości (w języku polskim i angielskim), prawa, administracji, europeistyki oraz nauk społecznych w zarządzaniu: socjologii i psychologii w zarządzaniu. Ofertę studiów wyższych uzupełniają liczne studia podyplomowe, w tym programy MBA, oraz studia doktoranckie. Uczelnia Koźmińskiego jako jedyna niepaństwowa szkoła wyższa w Polsce ma uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.
Jako jedyna uczelnia w Europie Środkowo-Wschodniej KOŹMIŃSKI posiada prestiżową akredytację EQUIS (Europejski System Doskonalenia Jakości), nadawaną przez Europejską Fundację Rozwoju Zarządzania najlepszym szkołom biznesu.