"EUFONIA" to cykliczne wydarzenie transartystyczne, tworzone głównie z myślą o młodych, aktywnych kulturalnie ludziach. Naszym celem jest propagowanie i promocja wszelkich przejawów sztuki z naciskiem na poezję. Oryginalny program i przyjazna atmosfera imprez gwarantuje ich wyjątkowość na tle warszawskich wydarzeń artystycznych. Nie bez znaczenia jest też miejsce - klub Le Madame słynie ze swojego klimatu i otwartości, chętnie też promuje niezależne inicjatywy kulturalne.
18:30 - TWÓRCZE PLAGIATY
wernisaż
Od września ubiegłego roku uczniowie 2 SLO wraz ze swoimi nauczycielami prowadzą projekt zatytułowany "Twórcze Plagiaty". Jego celem jest przekład literatury na fotografię, komiks, oraz teledysk muzyczny. Zajmują się takimi twórcami: jak Kafka, Somoza, Murakami, Dukaj, Bagiński i Dumała. Pracy towarzyszą rozważania o sztuce postmodernistycznej i społeczeństwie ponowoczesnym. Grupa odbywał właśnie wyjazd do Amsterdamu, w trakcie trwania którego powstały reinterpretacje literatury współczesnej. Uczniowie oprócz zdjęć przygotowali kilka interaktywnych instalacji, prezentację medialną oraz teksty literackie, które mają towarzyszyć wystawie. Pełne przedstawienie wernisażu odbędzie się około godziny 20:30.
19:00 - POEZJA
gil gilling (michał kobyliński)
Pisze i fotografuje. Jest autorem serwisu fotograficznego gilling.info z fotoreportażami ze spotkań poetyckich w całym kraju - 150 galerii z finałów konkursów poetyckich, festiwali literackich, slamów poetyckich i turniejów jednego wiersza. Również z ostatnich 7-u edycji Eufonii.
Prowadzi również pod adresem info.gilling.info - internetowy serwis z zapowiedziami spotkań poetyckich w całym kraju.
Wiersze publikował w Odrze, Obrzeżach, Nowej Okolicy Poetów, Antologii PHP i na różnych internetowych portalach poetyckich.
Jego zdjęcia zamieszczały Gazeta Wyborcza, Życie Warszawy, Lampa, Odra, Studium, Topos.
Ma 50 lat, dwoje dzieci, dwie żony, trzy teściowe.
21:00 - KONKURS JEDNEGO WIERSZA
Pula nagród to 200 zł, suma ta dzielona jest przez jury wedle uznania. Nagrody równolegle przyznawane są za: wiersz, zainteresowanie publiczności, sposób prezentacji. Wszystkie wiersze na kartce oddajemy jury. Można używać rekwizytów.
22:00 - ABSOLUTION (rock)
koncert
Zespół rozpoczyna dopiero swą przygodę na warszawskiej scenie rockowej, ale z energią i determinacją zmierza w stronę wyznaczonych celów artystycznych. Po wielu problemach personalnych, na jesieni 2005 roku wykrystalizował się ostateczny skład i pełną parą ruszyła praca nad materiałem. Pomimo tak krótkiego stażu, grupa zagrała już kilka dobrze przyjętych koncertów w takich miejscach, jak Club Rock, Le Madame czy Progresja.
Każdy z członków ABSOLUTION wychował się w odmiennej tradycji muzycznej, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia dla stylu, który starają się wspólnie wypracować. Gdzieś na skrzyżowaniu tych różnorodnych wpływów biegnie własna muzyczna ścieżka zespołu. W jego repertuarze znajdują się zarówno kompozycje własne, jak i utwory grup, które stanowią ważne źródło inspiracji dla poszczególnych muzyków. Jako całość, muzykę ABSOLUTION można ulokować w tradycji mocnego, ale nie pozbawionego melodii rockowego grania, głównie rodem z Wielkiej Brytanii, urozmaiconego elementami gotyku oraz nieco cięższych brzmień.
Obecny skład zespołu: Kasia Madeja - śpiew, gitara; Michał Kowalski - gitara, śpiew; Tomek Stasiak - bas; Marek Świrkowicz - perkusja.
23:00 - ANDY WORHOL
Velvet Underground i inne produkcje
Artysta pop, taki jak Warhol, nie mógł nie maczać palców w muzyce pop. Paul Morrisey, filmowiec i współpracownik Andy'ego, przekonywał go, że powinien zająć się rockiem. W 1965 wypatrzył odpowiednich ludzi - młodą kapelę Velvet Underground, która co tydzień grała w klubie Cafe Bizzarre. Velveci byli dzicy, uzależnieni od narkotyków i buntowniczy jak żaden zespół w tym czasie. Grali mieszankę czarnego rythm'n'bluesa i muzyki eksperymentalnej. Ich lider, Lou Reed, pisał i śpiewał poetyckie, ostre teksty, pełne psychodelii, prochów, seksu, bluzgów i krytyki społecznej. Velvet Underground był właściwie kapelą punkową dobre 10 lat przed powstaniem punka. Wszystko to oznaczało, że Velveci nie mają najmniejszych szans na sukces. Tymczasem Morrisey zabrał Warhola na ich koncert. Andy był zachwycony. Powiedział, że Velveci robią w muzyce to, co on sam w sztuce. Ściągnął ich do Fabryki. Wymyślił im image i znalazł wokalistkę - Nico. Nico (Christa Paffgen) była topową modelką z Niemiec. Grała u Felliniego, wyglądała jak Walkiria i miała niesamowity, zimny niski głos. Velveci trochę opierali się zmianom, ale Fabryka zapewniała im instrumenty, narkotyki oraz salę prób, słuchali się więc Warhola. I dobrze zrobili. Andy wyprodukował im płytę. Nie znał się ani trochę na produkowaniu nagrań - po prostu wynajął studio i pozwolił Velvetom robić wszystko, co chcieli. Oznaczało to bardzo wiele - nikt inny w tym czasie nie miał odwagi dać im wolnej ręki. Warhol znał się za to doskonale na promocji i zrobił z Velvetów gwiazdy. Płyta "Velvet Underground & Nico" stała się jednym z najważniejszych albumów w historii muzyki rockowej. Później ich drogi się rozeszły, jednak lider Velvet
23:00 - DJ MP
house
MP - Miksuje od października 2001r. Pierwszy raz zaprezentował swoje umiejętności już w grudniu tego samego roku. Od początku działalności zajmuję się muzyką house. Zaczynał od lekkich brzmień lecz na tym nie poprzestał. Zawsze w swoich setach starał się wykorzystywać utwory różne stylistycznie a zarazem tworzące spójną całość. Podczas jego występów w klubach można usłyszeć elementy chilloutu. Jednak najbardziej kręci go soft house z elementami jazzu, rytmów kubańskich, a także czystego houseu ubranego w lekki "mundurek". Uwielbia utwory z fantastycznymi wokalami, które są wizytówką jego setów. Wszystko to łączy w charakterystyczny dla siebie sposób wprawiając ludzi w na prawdę dobry nastrój, dzięki któremu chwile spędzone przy słuchaniu jego setów są niezapomniane.
Le Madame, ul. Koźla 12, Warszawa
12 marca (niedziela) 2006
g. 18:30 - 3:00