27 lutego 2006 (poniedziałek), godz. 19:30
(Archiwum)

TANGO OPERITA: SZARE KWIATY

Pierwsza oryginalna polska tango operita, przedstawienie, w którym dominują piosenki i taniec. Współczesna, kryminalna opowieść o miłości i śmierci, tocząca się w rytmie tanga. Akcja przedstawienia rozgrywa się na sali tanecznej, gdzie poprzez lekcje tańca poznajemy dzieje głównej bohaterki.

Astoria, piękna i dumna tancerka, zakochuje się w nauczycielu tanga. Mężczyzna okazuje się jednak notorycznym uwodzicielem, który bez skrupułów zdradza swą kochankę. Zraniona dziewczyna, nie potrafiąc dzielić się swą miłością, zabija ukochanego. Rozpoczyna się śledztwo. Czy miłość okaże się silniejsza od śmierci? Na to pytanie odpowiedź padnie w ostatnim, pełnym namiętności tangu.

"Szare kwiaty", to piękny, skłaniający do wzruszeń i refleksji spektakl o najskrytszych ludzkich uczuciach i odwiecznym marzeniu o tańcu w duecie.

 

Występują:

Jacek Bończyk, Katarzyna Groniec, Wojciech Medyński,

Dorota Gorjainow/Joanna Węgrzynowska,

a także Anna Iberszer i Piotr Woźniak - zawodowa para tanga argentyńskiego oraz tancerze wcielający się w różne postaci dramatu i zespół muzyczny Kameleon Sextet w składzie: Radosław Kiszewski (trąbka, skrzypce), Bartłomiej Krauz (akordeon), Piotr Maślanka (perkusja), Paweł Stankiewicz (gitary), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Sebastian Wypych (kontrabas)

 

Scenariusz i teksty piosenek: Roman Kołakowski

Reżyseria i choreografia: Jarosław Staniek

Muzyka i aranżacje: Hadrian Filip Tabęcki

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Nesteruk

Realizacja światła: Artur Szyman

Asystent reżysera i choreografa: Inga Pilchowska

Inspicjent: Piotr Witkowski

 

26 i 27 luty o godz. 19 30

Teatr Syrena

ul. Litewska 3, 00-589 Warszawa

 


ostatnia aktualizacja: 2006-02-07
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Warszawie i okolicy
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Mój ogon i ja
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Muzeum Warszawskiej Pragi - Wystawa stała
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:00
Stacja Muzeum - Wystawa stała i wystawy czasowe
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 10:15
Symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
# calineczka oj da na
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
Centrum Interpretacji Zabytku - Wystawa stała
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
Muzeum Warszawy - Wystawa główna
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 11:00
Stand-up Magic dla całej rodziny!
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 12:00
Mój ogon i ja
11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 12:00
SZOP MÓWI STOP
Polityka Prywatności