„Piosenki z końca mapy” – Wspólny koncert Andrzeja Garczarka i Adama Andryszczyka.
Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70-ych był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali "Oliwii". Zaśpiewał tam swój song pt. Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał.
W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty - za twórczość radiową.
Przez wiele lat współpracował z wrocławskim teatrem Kalambur. Na początku lat 90-ych wg własnego projektu Kantor wymiany na ulicach kilku miast (Wrocław, Lublin, Warszawa) przeprowadził szereg akcji happeningowych.
Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej, Stachuro, Stachuro - ty już idziesz górą, Taksówkar
ADAM ANDRYSZCZYK
urodził się 13.05.1964 r. w Kowalach Oleckich. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od 1989 roku członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Muzyki Rozrywkowej (ZAKR). Laureat wielu festiwali (m.in. Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, występ na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, nagroda Ministra Kultury i Sztuki za teksty na MSTiWPA w Myśliborzu, nagroda literacka pisma "Student").
W latach 1997-98 związany z teatrem plenerowym, dla którego pisał muzykę (m.in. "Dwoje ludzieńków" wg B. Leśmiana). Od jesieni 1998 do lata 2000 roku występował na scenie "W.A.N.N.A." przy teatrze dramatycznym im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Współzałożyciel olsztyńskiej "Sceny BABEL".
Wydał zbiór wierszy "Jeszcze - proszę o dreszcze", oraz powieść sensacyjno-przygodową pt. "Krymski Łut". Autor monodramu "Normalka". Właściciel "Mazurskiej Kuźni Dźwięku" - studia nagrań, w którym zrealizował autorskie płyty "Majówka", „GROCHole” i „RockAndrole”
Na co dzień realizuje autorskie audycje radiowe, reportaże, słuchowiska. Od 2001 r. jest jednym z głównych współorganizatorów "Zajazdu Bardów" w Gołdapi - imprezy poświęconej piosence autorskiej.