Z okazji Dnia Dziecka prezentujemy 4 spektakle przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Spektakle poruszają zarówno tematy społeczne – takie jak przemoc w szkole, władza, ale i te z pogranicza bajki i fantazji: oto Wilk z bajki o Czerwonym Kapturku stracił… apetyt na jej babkę.
Więcej informacji – poniżej. Inicjatorem przeglądu był scenograf i architekt zaprzyjaźniony z Teatrem Studio, Zbigniew Tomaszczyk (autor scenografii do spektaklu „Mewa”).
Cafe de Schulz
„Cafe de Schulz” w reżyserii Igora Gorzkowskiego jest spektaklem zrealizowanym w ramach warsztatów teatralnych przez (właśnie odchodzącą) klasę humanistyczno-kulturową 86 LO im. Batalionu Zośka. Premiera odbyła się w marcu 2003 roku w trakcie trwania wewnątrz szkolnego przeglądu teatralnego. Trwają nieustające spory co do tego ile razy został zagrany. Są tacy, którzy twierdzą, że 23. Co jest prawdopodobne. W każdym razie już trzy razy był grany po raz ostatni. Ale jakoś cały czas powraca…
Praca nad „Cafe…” rozpoczęła się od obowiązkowego przeczytania „Sklepów Cynamonowych” Brunona Schulza. Potem nastąpił wielotygodniowy etap dyskusji i rozważań poprzetykanych wycieczkami w różne tajemnicze miejsca. Punktem wyjściowym każdej dyskusji był fragment Sklepów. Efekt końcowy, czyli scenariusz autorstwa Igora Gorzkowskiego, nie jest adaptacją prozy Schulza. Jest adaptacją czegoś co jest trudne do sprecyzowania. Skumulowanych skojarzeń i impresji grupy młodych ludzi. I jeśli w ogóle można w jednym zdaniu napisać o czym tak właściwie jest „Cafe de Schulz” to z całą pewnością o wyobraźni.