Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała nową umowę z Kyungpook National University w Korei Południowej. To pierwszy w SGH program podwójnego dyplomu na poziomie licencjackim i pierwszy, który będzie realizowany z partnerem spoza Europy. Program podwójnego dyplomu umożliwia zdobycie dyplomów dwóch uczelni w ciągu trzech lat studiów licencjackich.
Projekt SparkSeq, przygotowany przez Politechnikę Warszawską znalazł się wśród 45 nagrodzonych w prestiżowym konkursie Microsoft Azure for Research.
Studenci Politechniki Warszawskiej zostali laureatami Akademii Danfoss. Po wieloetapowym procesie selekcji z grona uzdolnionych studentów z województwa mazowieckiego i pomorskiego komisja rekrutacyjna wyłoniła troje laureatów.
30 czerwca 2014 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu o Nagrodę Siemensa za 2013 rok.
Ponad 30 zagranicznych studentów bierze udział w zajęciach tegorocznej edycji Szkoły Letniej w Szkole Głównej Handlowej. W tym roku najwięcej uczestników przyjechało z Azji. Gośćmi są studenci z University of Macau z Chin oraz z dwóch uczelni z Korei Południowej: Pusan National University i Kyungpook National University. Wśród uczestników są także goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Japonii i Tajwanu.
Według rankingu "Wprost" 2014 Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie została uznana najlepszą uczelnią niepaństwową kształcącą w obszarze nauk społecznych i filologii obcych.
Collegium Civitas zaprasza na studia I, II i III stopnia oraz na podyplomowe. Dział Rekrutacji mieści się w pokoju 1210, XII p. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
W Collegium Civitas powstało Centrum Coachingu. Jego zadaniem jest dbać o standardy w kształceniu przyszłych coachów oraz wspierać ich w stałym podnoszeniu kwalifikacji.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu Diamentowy Grant. Wśród najlepszych projektów znalazły się dwa realizowane przez studentów Politechniki Warszawskiej.
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie otrzymała prestiżowy certyfikat „DOBRA UCZELNIA, DOBRA PRACA 2014”. Certyfikat podkreśla innowacyjność, kreatywność i skuteczność działań WSEiZ na rzecz poszerzenia perspektyw zawodowych studentów i absolwentów Uczelni.
W tym roku odbędzie się kolejna edycja europejskiego projektu Summer University, którego organizatorami są oddziały AEGEE w całej Europie. Także AEGEE-Warszawa przy współpracy z AEGEE-Kraków i AEGEE-Kyiv od 4 do 17 lipca będzie gościć u siebie 25 młodych ludzi o różnej narodowości, aby przybliżyć im polską kulturę i mentalność oraz pokazać jedne z najbardziej reprezentacyjnych miast w Polsce, a mianowicie Warszawę, Kraków, Zakopane i Olsztyn.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej będzie współpracować z Rosyjskim Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym im. A. I. Hercena w Petersburgu. Umowa o współpracy została podpisana 26 maja 2014 roku.
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT zaprasza na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe. Rekrutacja trwa do 30 września 2014 roku.
Terminy konwersacji i kursów 3-tygodniowych:
30 czerwiec - 17 lipiec
21 lipiec - 7 sierpień
11 sierpień - 28 sierpień
1 wrzesień - 18 wrzesień
Ponadto dostępne są kursy: w 7 tygodni i 3-miesięczny.
Praca przyszłości – nowe technologie, wspieranie rozwoju, uwzględnianie wymagań pracowników i otwartość na przedsiębiorczość, to główne wnioski z Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2014, wydarzenia, które odbyło się w ramach programu studenckiego Liga Odpowiedzialnego Biznesu (LOB), który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie.
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie zaprasza na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe. Rekrutacja będzie trwać do 25 września (lub wyczerpania miejsc lub ostatniego terminu rozmowy kwalifikacyjnej - jeśli obowiązuje).
Rozpoczyna się rekrutacja na nowy, specjalistyczny kierunek studiów podyplomowych – Prawo ubezpieczeń, na które zaprasza Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Nabór kandydatów potrwa do końca września, a kierunek ruszy w październiku 2014 roku.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie znalazła się na 3 miejscu wśród uczelni pedagogicznych w Warszawie oraz na 2 miejscu w Polsce wśród uczelni niepublicznych kształcących na kierunku pedagogika.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie zaprasza na studia I, II i III stopnia oraz na studia podyplomowe.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi rekrutację na studia I, II i III stopnia a także na studia podyplomowe. W ofercie Wydziału znajdują się również kierunki prowadzone w języku angielskim.
Akademia Leona Koźmińskiego prowadzi rekrutację na studia I, II i III stopnia, MBA oraz studia podyplomowe. W ofercie Uczelni znajdują się także kierunki prowadzone w języku angielskim.
W roku akademickim 2014/2015 Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie uruchomiła nowe specjalności zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie zaprasza na KOSMETOLOGIĘ - nowy kierunek studiów II st. W ramach kierunku dostępne są 4 specjalizacje.
Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dla kandydatów na Logopedię Uczelnia oferuje uczestnictwo w rozmowie z logopedą. Celem tego spotkania jest ułatwienie podjęcia decyzji o aplikowaniu na daną specjalność.
Jak ludzie biznesu z różnych regionów Polski postrzegają Warszawę? Jedni widzą w niej potencjał utożsamiając ze Stadionem Narodowym i Wisłą, inni oceniają jedynie przez pryzmat zabytków i atrakcji turystycznych – Łazienek czy Pałacu Kultury i Nauki. Jaką przyszłość według przedsiębiorców ma stolica, sprawdzała magistrantka SWPS.